Aydın’da bahar ayıyla beraber rengarenk çiçekler pazar tezgahlarını renklendirmeye başlarken, vatandaşlar da özellikle balkon çiçeklerine rağbet gösteriyor.

Baharı müjdeleyen cemrenin toprağa düşmesinin ardından Aydın’daki pazarlar da renklenmeye başladı. Aydın’ın Efeler ilçesinde kurulan Salı pazarı rengarenk ve çeşit çeşit çiçeklerle renklendi. Havaların ısınmasıyla beraber balkon ve bahçelerini süslemek isteyen birçok vatandaş, canlı çiçek arayışına girerken, renk renk çiçekler Salı pazarında görücüye çıktı. Tezgahlarda yerini alan rengarenk canlı çiçeklere ilgi yoğun olurken, vatandaşlar özellikle balkon çiçeklerine rağbet gösterdi.

İsabeyli’de yol çalışması başladı İsabeyli’de yol çalışması başladı

Baharla birlikte gelen çiçek dikme ve toprak yenileme döneminde satışların her zamankinden daha fazla olduğunu belirten çiçek satıcıları, ancak eskiye nazaran satışlarda düşüş olduğunu vurguladı.

“Bahar geldi ortalığı şenlendirdik”

Aydın’da 15 yıldır çiçekçilikle uğraşan Rukiye Küçük; “Bahar geldi, ortalığı şenlendirdik. Allah’ın izniyle renklendirdik her yeri. Çeşitlerimiz çok fazla. Saymakla bitmiyor. Gülden laleye, sümbülden sardunyaya kadar bir çok çeşit canlı çiçeğimiz var. İç mekan çiçekleri hariç tabiki. En çok saksıdaki çiçekler tercih edilirken, gül begonyası, sakız sardunya gibi balkon çiçeklerine çok rağbet var. Ayrıca fesleğenler de şu dönemde çok tercih edilenler arasında. Özellikle yaz aylarında bulunduğu yerde sivrisinek olmasını engeller. Doğal sinek kovucudur. Bu yüzden de çok tercih ediliyor. Geçen sene fiyat çok uygun ama bu sene biraz artmak zorunda kaldı. Şimdi torbada satılan çiçeklerimiz 15 liradan başlıyor, saksıda satılan çiçeklerimiz ise 50 liradan başlıyor. Çeşitlerine göre fiyatları değişiyor” dedi.