Aydın’da kış mevsiminin en önemli festivalleri arasında yer alan deve güreşleri başlarken sezonun önemli güreşlerinden Dünya Kupası güreşleri de Aydın Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu festivalde dünya kupası için arenaya çıkan Karagözoğlu, rakibi Kara Şövalye'yi yenerek şampiyon oldu.

Özellikle Ege Bölgesi’nin önemli kültür etkinliklerinden olan deve güreşlerinin önemli ayağı olan Dünya Kupası güreşleri Aydın Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle bir araya geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle bir araya geldi

Ilıcabaşı Ayter Arenası’nda gerçekleşen güreşlerde pehlivan develer maharetlerini sergiledi.

Aydın başta olmak üzere, çeşitli illerden gelen 140 deve kıran kırana mücadele etti. Sabah saatlerinde daylak güreşleri ile başlayan güreşler akşama kadar devam ederken, panayır havasında gerçekleşen güreşlere vatandaşlar ve devecilerin ilgisi yoğun oldu.

Gerek Aydın’da yetiştirilen gerekse İran’dan getirilen develer zaman zaman çırpma, zaman zaman da sağ ve sol teklerini gösterdi. Baştan sona dostluk müsabakaları şeklinde devam eden güreşlerde kıyasıya mücadele yaşanırken renkli görüntüler de ortaya çıktı.

ÇERÇİOĞLU VATANDAŞLARI SELAMLADI

Aydın Büyükşehir Belediye Başkaı Özlem Çerçioğlu, beraberinde CHP'li belediye başkanları ve CHP'li yöneticilerle vatandaşları selamladı.

Dünya Kupası için mücadele eden Atça'dan Karagözoğlu, Demre'den Kara Şövalye'nin müsabakası da izleyenleri mest etti.

aydın deve güreşi8aydın deve güreşi6aydın deve güreşi7aydın deve güreşi5aydın deve güreşi4aydın deve güreşi3aydın deve güreşi1aydın deve güreşi2