Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Aydın’daki toplu taşıma hizmetine yolladığı ödenek CHP ve Ak Parti’yi yine karşı karşıya getirdi.

Didim’de fahiş fiyat ve stokçuluğa geçit verilmiyor Didim’de fahiş fiyat ve stokçuluğa geçit verilmiyor

Aydın Ak Parti İl Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yaptığı “Aydın'ımızda engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazilerimizin "Ücretsiz Seyahat Hizmeti Kapsamında" toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlandırılmaları için yılın ilk 5 ayında Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'mız tarafından 875.500,00 TL ödeme gerçekleştirilmiştir” açıklaması CHP’den sert eleştiri aldı.

CHP İl Başkanı Ali Çankır, “AKP İl Başkanı Ömer Özmen, hakkında defalara açıklama yapılmış, gerçekler defalarca ortaya çıkarılmış bir konuda halen daha manipülasyon yapıyor.
Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin kasasında, ücretsiz taşıdığı 65 yaş üzeri ve diğer hemşerilerimiz için tek bir lira bile kalmıyor, bu miktarın tamamı kooperatiflerimize dağıtılıyor.
Gidiyorsunuz, bari yalana tevessül etmeden gidin!" sözleriyle yanıt verdi.


SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, toplu taşıma hizmetlerini denetleyen belediyeler aracılığıyla şehir içindeki özel halk otoları ya da ilçelerdeki birlik ya da kooperatif dolmuşlarına 65 yaş ve üzeri vatandaşlardan ücret almadıkları için toplu ödeme ulaştırıyor. Bu ödemelere belediyelerin toplu taşımaları dahil edilmiyor. Özel halk otolarına ödeme gerçekleşmiş oluyor.

09b934df-6f60-4ddf-b523-6b66f389fcc7

c7e46377-bd7e-46cb-b74e-20d370048e3d