banner83

Vali ve Kaymakam, Söke'deki yol sorununa el attı

Söke’nin Sazlı Mahallesi son yaşanan elim kazanın ve acının bir daha yaşanmaması için Karayolu’nda gerekli tedbirlerin alınmasını bekliyor.

Vali ve Kaymakam, Söke'deki yol sorununa el attı
banner94
banner26

Özellikle yol kenarında bulunan Hacı Halil Paşa İlkokulu önünde üst geçit veya benzeri bir karayolu güvenliğinin alınması isteniyor. Konu Aydın Valisi Erol Ayyıldız ve Kaymakam Mehmet Demirezer’in yakın takibinde. 

YOLCUOĞLU; “VALİMİZE GÜVENİYORUZ”
Sazlı Mahallesi’nde yaşanan 15 yaşındaki Fatma Taşdemir’in hayatını kaybettiği son acı kazanın yaşandığı gün üstgeçit sözü veren Aydın Valisi Erol Ayyıldız; Sazlı’da yapılacak çalışmaları bizzat takip ediyor. Geçtiğimiz günlerde karayolunun trafiğe kapatılarak vatandaşların gösterdiği tepki üzerine Vali Ayyıldız, Sazlı Muhtarı Çetin Yolcuoğlu ve beraberindeki heyeti makamına davet ederek çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Vali Erol Ayyıldız’ın Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerine çalışmaların hızlanması için talimat verdiğini belirten Sazlı Mahallesi Muhtarı Çetin Yolcuoğlu; “Talihsiz kazayı yaşadığımız ilk günden bu yana Sayın Valimiz ve Sayın Kaymakamımız sıcak ve yakın ilgilerini göstermişlerdir. Valimiz kazanın yaşandığı ilk gün üst geçit sözü verdi. Devletimizin temsilcisi olarak Sayın Valimize güvenimiz tamdır” dedi.

“KARAYOLLARI İNCELEMEDE BULUNDU”
Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerinin Sazlı’ya gelerek incelemelerde bulunduklarını belirten Sazlı Mahallesi Muhtarı Çetin Yolcuoğlu; “Karayolları Müdürlüğü’nün mühendisleri çalışıyor. Sayın Valimizi makamında ziyaretimizde konuyla bizzat ilgilendiğini bizlere aktardı. Sayın Valimiz ve Sayın Kaymakamımız Sazlı’nın uzun yıllardır sorunu olan Karayolu ile ilgili güvenlik konusunu çok ciddi bir şekilde ele almışlardır. Sorunun kısa sürede çözüleceğinden şüphemiz yoktur. Gerekli tedbirlerin alınıp, bir daha canların yanmamasını, acıların yaşanmamasını istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 17:06

banner102