banner339
banner274

SonDakika Liselere yerleştirmede birinci nakil sonuçları açıklandı!

Liselere yerleştirmede birinci nakil sonuçları açıklandı. Sonuçlara 'meb.gov.tr' adresinden ulaşılabiliyor. MEB Bakan Yardımcısı "Birinci nakil dönemi sonunda, tercih yapan öğrencilerimizin yüzde 96'sı istedikleri okullara yerleşti" dedi.

SonDakika Liselere yerleştirmede birinci nakil sonuçları açıklandı!
banner401
banner427

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmede esas birinci nakil sonuçlarını açıkladı.

MEB Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, 26 Temmuz'da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 93'ünün istedikleri okula yerleştiğini hatırlattı.

Bu oranın yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yükseldiğine dikkati çeken Özer, "Birinci nakil dönemi sonunda, tercih yapan öğrencilerimizin yüzde 96'sı istedikleri okullara yerleşti" dedi.

"BİRİNCİ NAKİL SONUNDA YÜZDE 90'A YÜKSELDİ"

Sınavlı okullarda doluluk oranının da yükseldiğini ifade eden Özer, şunları kaydetti:

"26 Temmuz'da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre sınavlı okulların doluluk oranı yüzde 95 olarak gerçekleşmişti. Bu oran yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yüzde 98'e yükseldi. Bu artışta öğrencilerin sınavlı mesleki ve teknik Anadolu liselerine yönelimleri etkili oldu.

Birinci yerleştirme sonuçlarına göre, sınavlı mesleki ve teknik Anadolu liselerinde doluluk oranı yüzde 77 iken bu oran yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yüzde 90'a yükseldi.”

Özer, diğer öğrencilerin yerleştirme işlemi için sürecin devam ettiğini anımsatarak "Öğrencilerimiz ve aileleri müsterih olsunlar" ifadesini kullandı.

İKİNCİ NAKİL BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Bugün başlayan yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 6 Ağustos'ta sona erecek, sonuçları ise 9 Ağustos'ta açıklanacak. Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 9 Ağustos'ta tamamlanacak.

İkinci yerleştirmeye esas nakil sonunda da hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 20 Ağustos'ta yerleştirme süreci tamamlanacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021, 16:25
banner218