banner339
banner274

Öğretmenler dolandırıcılıklara karşı bilgilendirildi

İncirliova İlçesi'nde, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilçede görev yapan öğretmenler, dolandırıcılara karşı bilgilendirildi.

Öğretmenler dolandırıcılıklara karşı bilgilendirildi
banner401
banner399

Olay Yeri İnceleme Uzmanı Hakkı Su tarafından gerçekleştirilen eğitim seminerinde, siber suçlar, bankamatik kartlarının kopyalanması, bankamatiklere yerleştirilen cihazlar ile yapılan dolandırıcılık, güvenli internet kullanımı, casus yazılım tespiti ve korunma yöntemleri anlatıldı. 

İncirliova İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İncirliova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen eğitim seminerinde, ilçede görev yapan öğretmenler, dolandırıcılara karşı bilgilendirildi. İncirliova Spor Lisesi Toplantı Salonu'nda düzenlenen seminere İlçe Emniyet Müdürü Naci Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eker ve öğretmenler katıldı. Olay Yeri İnceleme Uzmanı Hakkı Su tarafından gerçekleştirilen eğitim seminerinde, siber suçlar, bankamatik kartlarının kopyalanması, bankamatiklere yerleştirilen cihazlar ile yapılan dolandırıcılık ve alınabilecek önlemler, güvenli internet kullanımı, casus yazılım tespiti ve korunma yöntemleri, hırsızlık olaylarının işlenişi ve yöntemlerine karşı alınabilecek tedbirler konuları, görsel hazırlanan video ve sunumlar ile toplantıya katılanlara anlatıldı. İlçe Emniyet Müdürü Naci Doğan, "Dolandırıcılar, özellikle eğitim seviyesi yüksek insanları hedef alıyor. Kendilerini Hakim-Savcı gibi tanıtarak, baskı oluşturuyor ve istediklerini gerçekleştiriyorlar. İlçemizde bu tür olayların yaşanmaması için eğitim seminerlerine devam edeceğiz" dedi.

20140527aw101091_01-(copy).jpg

20140527aw101091_02-(copy).jpg

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2014, 17:04
banner218