banner83

Nazilli ve Kuşadası'nda 175 kişiye ''Girişimcilik eğitimi' verilecek

Kendi işini kurarak, KOSGEB’in hibe ve kredi gibi Yeni Girişimci Desteğinden yararlanmak isteyen girişimci adaylarına yönelik, Nazilli’de 125 ve Kuşadası’nda 50 kişiye ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ düzenlenecek.

Nazilli ve Kuşadası'nda  175 kişiye ''Girişimcilik eğitimi' verilecek
banner94
banner26

Geliştirilen bu proje kapsamında; iş fikrine sahip girişimcilere 70 saat sürecek girişimcilik eğitimleri ile yeni iş fikirlerinin hayata geçirilmesi ve Aydın’da bu fikrin istihdam açısından desteklenmesi amaçlanıyor.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmak isteyenlerin İŞKUR’a kayıt olduktan sonra; Nazilli’deki eğitimler için 20 Mayıs Salı günü saat 09.30'da Eski Özel Aydınlık İlköğretim Okulunda yapılacak seçmeye katılmaları gerekirken Kuşadası’nda eğitimler için ise 22 Mayıs Perşembe günü saat 10:30'da Kuşadası Ticaret Odası’nda yapılacak seçmeye katılmaları gerekiyor.

banner103
Nazilli’deki eğitimlerin ilk 3 grubu 26 Mayıs- 6 Haziran tarihleri arasında, diğer 2 grup ise 9-20 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Kuşadası’ndaki eğitimlerin ilk grubu 26 Mayıs- 5 Haziran tarihleri arasında, 2. grup ise 9-19 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.

Girişimcilik eğitim programına katılmak için; İŞKUR’a kayıtlı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, girişimcilik eğitim programında aynı modülden daha önce yararlanmamış olmak gibi şartlar aranırken bu şartları sağlayan herkes durum ayırt etmeksizin programa katılabilecek.

"GİRİŞİMCİLER 30 BİN TL'YE KADAR HİBE DESTEĞİNDEN YARARLANABİLECEK"
Eğitimin amacı ve özellikleri ile ilgili olarak bilgiler veren Aydın İŞKUR Müdürü Rahmi Terzi, "Eğitimin hedef kitlesi; İŞKUR’a kayıtlı, 18 yaş üzeri kişilerdir. Girişimcilik programına katılacaklar, eğitim durumları, mesleki deneyimleri, mali yeterlilikleri gibi kriterlere bakılarak belirlenir. Girişimcilik programından daha önce katılmış kişiler, bu eğitime tekrar katılamazlar.Girişimcilik eğitimlerinde, katılımcılara, girişimcilik ile ilgili temel bilgiler verilecek, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri yaptırılacak, iş planı kavramı ve öğeleri anlatılacak ve bunların pekiştirilmesine çalışmalar düzenlenecek. Uygulamalı Girişimcilik eğitimini tamamlayarak ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Belgesi’ alan katılımcılar kendi işini kurduğu takdirde, KOSGEB mevzuatı çerçevesinde ‘Yeni Girişimci Desteği’ne başvurma hakkı kazanacak. Yeni Girişimci desteğine hak kazanan girişimciler 30 bin TL’ye kadar hibe, 70 bin TL’ye kadar da sabit yatırım desteğinden yararlanabilecek. 2014 yılı içinde ayrıca Aydın Merkez ve Söke’de Girişimcilik eğitimleri düzenlenmeyi de planlıyoruz".

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 11:02

banner102