banner218

Nazilli TEMA, doğa sevgisini miniklere aşılıyor

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Nazilli gönüllüleri, minik öğrencilere doğa sevgisini aşılıyor.

Nazilli TEMA, doğa sevgisini miniklere aşılıyor

Eğitim kurumlarında sürdürülen çalışmalar kapsamında Cumhuriyet İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden Tema Nazilli İlçe Gönüllüsü Bülent Konan ve gönüllüler, öğrencileri TEMA gönüllüsü yaptı. Yaklaşık 150 öğrenciye Tema ve Erozyon hakkında sunum yapılarak yaşadığımız ve yaşayacağımız dünyanın nasıl olması gerekiyor hakkında bilgiler verildi.

Ülke genelinde 500 bini aşan gönüllüsüyle birlikte, ‘yaşam’ anlamına gelen toprağa sahip çıkan TEMA Vakfı'nı Nazilli’de temsil etmenin büyük sorumluluk olduğunu belirten Bülent Konan, “TEMA'nın en büyük gücü her zaman gönüllüleri olmuştur. Sahip olduğu doğal varlıkları ile Nazilli'de sürdürülebilir yaşamı korumak, doğal varlıkların ve çevre sağlığının korunması, erozyon, toprak örtüsü ve arazi kullanımı, çoraklaşma ve çölleşmeyle mücadele, su varlığı, mera, otlak, çayır ve ormanların korunması hakkında kamuoyunu bilinçlendirmek üzere, gönüllü ekibim ile var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Konan, TEMA gönüllüsü sayısına artırmak, eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapmak amacıyla ilçedeki okullara ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 21:37