banner4

Nazilli Müftülüğü'nden hafızlık eğitimi

Nazilli İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Erkek Yatılı Kur’an Kursunda hafızlığını tamamlayan 26 Kur’an Kursu Öğrenci için Nazilli Müftülüğü tarafından hafızlık merasimi düzenlendi.

Nazilli Müftülüğü'nden hafızlık eğitimi
banner26

Merkez Koca Camiinde düzenlenen programa Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur ve İl Müftüsü Ömer Kocaoğul, Aydın İlçe Müftüleri ve davetliler katıldı. Düzenlenen merasimde açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu yaparken, konuşmasında kursunun tarihçesi ve şuana kadar yetiştirmiş olduğu öğrencilerle ilgili genel bilgi aktaran Topaloğlu, ilçedeki Kur’an Kursu hizmetleri konusunda bilgi vererek mezun olan öğrencilerin toplum içerisindeki fonksiyonlarını anlattı. Konuşmacı olarak programa katılan Denizli Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Acar da Kur’an Kurslarının eğitimi üzerinde durarak hafızlığın bu eğitim içindeki yerini anlattı.

Okuyucu olarak ise Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Dünya 2.si Kurra Hafız Davut Kaya, Uludağ Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Mustafa Öztürk, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Hafız Mahmut Öztürk, Denizli Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Hafız Hidayet Özkan, Kurra Hafız Ali Şeflek, Koca Camii Başimam Hatibi Kurra Hafız Nevzat Yavaşoğlu, Emekli Kuran Kursu Öğreticisi Kurra Hafız Ahmet Avcı, İzmir Balçova Yeşil Camii İmam Hatibi Hafız Ahmet Yüksel, Tavas Merkez Camii İmam Hatibi Hafız Emin Doğan, Merkez Gül Camii İmam Hatibi Hafız Servet Yılmaz, Kuran-ı Kerimden aşırlar okuyarak dinleyenlere güzel bir Kur’an ziyafeti sundular.

DİPLOMA VE ÖDÜLLER ÖĞRENCİLERE TAKDİM EDİLDİ

Dinleyenler arasında zaman zaman duygusal anlar yaşandığı hafızlık merasiminde İl Müftüsü Ömer Kocaoğul, Kur’an öğrenmenin ve onu hayata geçirmenin önemi yanın da bu gibi kurumların hafızlık geleneğini devam ettirmede çok büyük katkıları olduğunu ifade ederek çocuklarını bu kurumlara gönderen ailelere çocukları yetiştiren hocalara ve çocuklara ayrı ayrı teşekkür etti. Program İl Müftüsü Ömer Kocaoğul tarafından yapılan dua ile sona erdi.

Program sonunda Aydın Valisi Erol Ayyıldız, İlçe Kaymakamı Mehmet OKUR ve Aydın İl Müftüsü Ömer Kocaoğul tarafından hıfzını tamamlayan öğrencilere hafızlık diplomaların yanında çeşitli kişi ve kurumlar tarafından temin edilen değişik hediyeleri takdim ettiler. Programdan sonra 3 bin kişiye etli pilav, helva ve ayran ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 17:14