banner4

Nazilli'de 140 kişi tutuklandı, 490 evde arama yapıldı

Nazilli'de devam eden FETÖ/PDY soruşturması kapsamında bir ayda 450 kişiyi gözaltına aldı. 140 kişinin tutuklandığı operasyonlarda 490 evde arama yapıldı.

Nazilli'de 140 kişi tutuklandı, 490 evde arama yapıldı
banner26

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonlarda 10 günde aralarında asker, polis, hakim, savcı, mühendis, öğretmen, doktor ve iş adamlarının bulunduğu 450 kişiyi gözaltına aldı. İfadeleri alınan bazı isimler ise serbest bırakıldı. Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur’un da bizzat takip ettiği operasyonlar kapsamında 140 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyonlar kapsamında ilçede 3 yıl görev yapan Emniyet Müdürü İlyas Karpınar, Yıldıztepe Mahallesi'nde bulunan evinde gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Ekipler ayrıca Karpınar'ın evinde arama yaptı. Nazilli'de 13 Eylül 2012-22 Ocak 2014 tarihleri arasında İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapan Karpınar, daha sonra Aydın Emniyet Müdürlüğü Basın ve Yayın Şube Müdürü olarak atanmış ve Merkez Müdürü olarak görev yapıyordu.

Nazilli'de bakanlıktan gelen talimat üzerine harekete geçen yetkililer, çeşitli okullarda görev yapan ve Aktif Eğitim Sendikası'na üyeliği bulunan 84 öğretmeni açığa aldı. Gözaltına alınan Aktif Eğitim Sen Nazilli Başkanı Ahmet Adem tutuklandı. Gözaltına alınan Aktif Eğitim Sen'e üye 29 öğretmen ise serbest bırakıldı. İlçede görev yapan 15 polis memuru operasyonlar kapsamında gözaltına alındı. Polis Memuru Nedim K., Mehmet T., Orhan Ç., Mehmet T., Zeki K., Asef K., Bekir E., Volkan A., Yaşar A., Bayram E., ve Mehmet T. ile isimleri öğrenilemeyen 3 kişi çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyonlar kapsamında FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen Koza Kültür ve Dayanışma Derneği, Nazilli Maslahat Çalışanlar Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Nazilli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği ile Nazilli Kardelen Eğitim Derneği’nin kapısına mühür vuruldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2016, 12:24

banner68