banner83

Minderin genç aslanlarına okullarından destek geldi

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce Aydın'da düzenlenen 11-13 yaş Serbest Stil Güreş Grup Müsabakaları ile 10-11 yaş Güreş Eğitim Merkezi Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Güreş müsabakalarında Nazilli'yi temsil edecek öğrencilere okullar

Minderin genç aslanlarına okullarından destek geldi
banner94
banner26

Nazilli Orhangazi ile Çapahasan İlk ve Orta Okulları’nda düzenlenen törenlerde öğrencilere başarılar dilenirken çeşitli hediyeler de verildi. 

Orhangazi İlk ve Orta Okulu’nda düzenlenen törene Nazilli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Güreş Antrenörü Ahmet Soner Erdoğan, Okul Müdürü Hamdi Dinçer, Münevver Başoğlu, Seda Kuruoğlu Sevinç ve dereceye giren öğrenciler katıldı. Güreş Antrenörü Ahmet Soner Erdoğan tarafından öğrencilere sertifikaları verilirken okul yönetimi tarafından da öğrencilere t-shirt ve kırtasiye malzemesi hediye edildi. Çapahasan İlk ve Orta Okulunda düzenlenen törene ise Beden Eğitimi Öğretmeni Abdülkadir Evrenos ile Güreş Antrenörü Ahmet Soner Erdoğan ve dereceye giren öğrenciler katıldı. Sertifikaları dağıtılan törende öğrencilere başarılar dilendi.

MİLLİ SPORCU ADAYI OLACAKLAR

Güreş Eğitim Merkezi Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavlarının özellikle dezavantajlı öğrenciler ile kenar mahalle diye tabir edilen okullarda eğitim gören çocuklar için çok önem arz ettiğini dile getiren Nazilli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Güreş Antrenörü Ahmet Soner Erdoğan, Güreş Merkezleri’nin milli güreşçilerin yetişmesinde büyük öneme sahip olduğunu belirtti. Avrupa Şampiyonları ve Dünya Şampiyonlarının bu merkezlerde eğitim alan gençlerden çıktığını söyleyen Erdoğan; “Okullarımızda güreşi bilmeyen veya çok az bilen öğrencilerimize Müdürlüğümüzde temel, teorik ve uygulamalı eğitim veriyoruz. Kısa sürede de kendileri müsabakalara girerek yetenek ve becerileri ile bu merkeze alınıyor. İnşallah İl müsabakalarında başarılı olan 11 sporcumuz ile Muğla Dalaman’da 21-25 Mayıs tarihleri arasında seçmelere gireceğiz. Çocuklarımızdan Güreş Eğitim Merkezi Bursunu kazanacak öğrencilerim olduğuna inanıyorum. Bu kapsamında bizlere destek veren Okul Müdürleri başta olmak üzere okul beden eğitimi öğretmenlerimiz, ailelerimize ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Ata sporumuzun gelişmesi bu gençlerin hırs ve istekleri ile olacaktır” dedi.

11 ÖĞRENCİ SINAVA GİDECEK

21-25 Mayıs tarihlerinde Muğla Dalaman’da düzenlenecek olan 10-11 yaş Güreş Eğitim Merkezi Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Güreş müsabakalarına Orhangazi İlkokulu’ndan Habib Şahin, Yusuf Obut, Mustafa Düzenli ve Şahin Eren, Çapahasan İlkokulu’ndan Sinan Yıldız, Serkan Yıldız, Mahmut Baraç, Mehmet Atçılar ve Mustafa Köse, Cumhuriyet İlkokulu’ndan Eray Yıldız ve Sümer İlkokulu’ndan da Ramazan Dudayev Beyter’in gideceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 16:54

banner102