banner158

Kendirlioğlu: Koçarlı ve Çine'de toplulaştırma bitene kadar yeraltı sulamalarından ücret alınmasın

Koçarlı Ziraat Odası yönetim kurulu başkanı Mutlu Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri, Efeler Ziraat Odası ve Aydın Ziraat Odaları İl  Koordinasyon kurulu başkanı Mehmet Kendirlioğlu’nu ziyaret ettiler.

Kendirlioğlu: Koçarlı ve Çine'de toplulaştırma bitene kadar yeraltı sulamalarından ücret alınmasın
banner152

KENDİRLİOĞLU: BİR GENELGE İLE SORUN ÇÖZÜLÜR  

Çine  ve Koçarlı  ovalarında devam eden toplulaştırma çalışmalarından dolayı, burada bulunan çiftçilerin sulama hizmetlerinden faydalanamadığına dikkat çeken Efeler Ziraat Odası Başkanı ve Aydın Ziraat Odaları İl  Koordinasyon Kurulu başkanı Mehmet Kendirlioğlu “ Bu bölgelerde çiftçilerimiz kendi imkanları ile sulama işlemlerini yapıyorlar, bu işlemleri de yeraltı  suları ile yapıyorlar.  Sulama birliklerinin DSİ’ye devredilmesinin ardından yer altı sularındanda ücret talep edilmeye başlandı, tabii bu ücretlerde bir hayli yüksek, bana göre bırakın çiftçimizden bu anlamda para almayı, çiftçimize destek olunmalı. Çiftçilerimiz kendi imkanları ile üretim yapıyorlar, burada ücret alınması  çok şık değil. Özellikle Koçarlı ve Çine’de  çiftçilerimiz büyük sıkıntılar yaşıyorlar, bunun çözümü çok zor değil devletimiz bunu bir genelge ile çözer. “Toplulaştırma bitene kadar ve Koçarlı ile Çine’de bulunana çiftçilerimize sulama hizmeti verilene kadar yer altı sularından ücret alınmayacak” yönünde bir yazı ile bu sorun aşılır. Gecen yıla kadar böyle bir ücret alınmıyor idi, bırakın çiftçilerimiz üretim yapsınlar. Zaten girdi maliyetlerinin yüksekliğinden dolayı çiftçilerimiz  büyük sıkıntılar yaşıyor, birde bunun üstüne böyle bir sulama ücreti talep ederseniz çiftçimizi üretimden soğutursunuz, Aydın Ziraat Odaları olarak talebimiz bu, yetkililer lütfen sesimizi duysunlar.” dedi.

ÖZTÜRK : İMZA KAMPANYASI BAŞLATTIK

Koçarlı’da çiftçilerimizden gelen istek üzerine bu konuda Koçarlı Ziraat Odası olarak imza kampanyası başlattıklarına belirten Koçarlı Ziraat Odası Yönetim kurulu başkanı Mutlu Öztürk “ Şu an toplulaştırmadan dolayı sulama kanallarımız bulunmuyor, sulama kanalları kurulduktan sonra zaten çiftçilerimiz yer altı sularını ihtiyaç duymayacak, ama  şimdi bu uygulamayı kaldırın, yanlış bir uygulama sizlerin aracılığı ile sesimizi duyurmak istiyoruz.” diye konuştu.  

whatsapp-image-2019-07-09-at-16.01.36.jpegwhatsapp-image-2019-07-09-at-16.01.33.jpeg

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 17:45
banner94