banner83

İnsani Yardım Vakfı'ndan kermes

Suriye’de yaşanan iç savaşın mağduru sivil halkın, yetimlerin, yaşlıların, bir lokma ekmeğe, bir tas sıcak çorbaya muhtaç kişiler için kermes düzenlendi.

İnsani Yardım Vakfı'ndan kermes
banner94
banner26

Daha önce Aydın’da düzenlenen ve yaz döneminde 3 aylık ihtiyaçları karşılanan yardıma muhtaç kişilere Aydınlılar destek vererek yardım eli uzatmıştı. 

‘Kardeşlik Bedel İster’ diyerek ilçede faaliyet gösteren vakıf, dernek ve değişik alanlarda faaliyette bulunan STK’larla irtibata geçerek Suriye’de hayatlarını sürdürmeleri gün geçtikçe zorlaşan vatandaşların, özellikle çocuk ve yaşlıların önlerine bir tas çorba, bir lokma ekmek koyabilmek kaygısıyla çaba gösteren İHH (İnsani Yardım Vakfı) gönüllüsü üniversitede okuyan, insani duyarlılığa sahip bir avuç erdemli gençlerin başlattığı ‘Bir Çuval Un da Siz Koyun’ kampanyası ilçe halkı tarafından ilgiyle karşılandı ve desteklendi.

Türkiye'de İnsanı Yardım Vakfı (İHH) tarafından başlatılan ülkede yaşanan savaş sebebiyle yoksulluk ve yoksunluk çeken, Suriyeli yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara yardım amaçlı insani gıda malzemeleri göndermek amacıyla Türkiye’nin her şehrinden Suriye'ye Tır kaldırma kampanyasında, Aydın’dan insani yardım götürecek 2. tır için Nazilli İHH temsilciliği kermes düzenledi. Aydın'ın Nazilli ilçesinde İHH adına ilk kez yapılan ve Ahmet Şensan Düğün Salonu önünde başlayan kermeste, hediyelik eşya ve gıda üzerine satış yapıldı. Nazilli halkının yoğun ilgisini çeken kermeste Suriye’ye gidecek 2. tır için kuru gıda ve nakit bağışlar makbuz karşılığında kabul edildi. Bağış yapmak isteyen hayırseverler için ADÜ’de okuyan öğrenci temsilcisi Erdal Verir’e 05347235013 nolu telefondan ulaşabileceği ifade edilirken, kampanya ve yardımlara devam edildiği duyuruldu.

Suriye’ye gidecek tır için ‘1 çuval un da siz koyun’ sloganı ile yola çıkan kampanyanın önümüzdeki günlerde diğer ilçelerde de yapılması için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 15:35

banner102