banner339
banner274

Hayırsever İş Adamından Aydın'a okul

Aydın’da ikili eğitimi bitirecek son 5 okuldan birisinin protokol törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz, “Bu ülkenin evlatlarına daha iyi bir eğitim vermek istiyoruz” dedi.

Hayırsever İş Adamından Aydın'a okul
banner401
banner427

Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz, Aydın’da ikili eğitimin sona ermesi için gerekli olan son 5 okuldan birisi olan ve hayırsever iş adamı Muharrem Balat tarafından Efeler ilçesi Mimar Sinan Mahallesinde yapılacak 32 derslikli okulun protokol törenine katıldı.

Valilik toplantı salonundaki törende Vali Ömer Faruk Koçak, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan ve Aydın Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil Şen de hazır bulundu.

Hayırsever iş adamı Muharrem Balat’a eğitime verdiği destek için teşekkür eden Bakan Yılmaz, amaçlarının bu ülkenin evlatlarına daha iyi bir eğitim vermek olduğunu söyledi.

Bu ülkenin evlatlarını 21. yüzyıla kendine güvenen, milli değerleri almış, evrensel bilgilere açık ve özgüvenli insanlar olarak yetiştirmek istediklerini belirten Yılmaz, “Bunun da yolum eğitim, eğitim ve eğitimden geçiyor. Aydın’da ikili eğitimi bitirmek üzereyiz. Okul öncesi eğitimi yüzde 100 zorunlu hale getirecektik, bütün çağ nüfusunu okul öncesi eğitime alacaktık. Bu oran Aydın’da çok iyi bir seviyeyle yüzde 77’nin üzerinde. İnşallah onu da en kısa zamanda yüzde 100’e ulaştıracağız. Bu amaçlara ulaşabilmek için eğitime destek veren hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Hayırseverlerimiz verdikçe, Allah onlara daha çok verir. O, sizlerden daha çok zengin ve çok daha cömerttir” dedi.

Aydın’a böyle bir eser kazandıracakları için mutlu olduklarını ifade eden Muharrem Balat ise “Bu kampanyayı Sayın Valim ve Sayın Milli Eğitim Müdürümün çok güzel bir gayreti olarak gördüm. Bu çabaya ufacık bir yararımız dokunursa çok mutlu olacağım. Milletim her şeye layık. Demokrasiyi bize öğreten okullar ve hocalarımızdır. Bilhassa ilkokul öğretmenleri insan karakterini belirleyen hocalardır. Onların emeği bizim üzerimizde çok fazla. Bir parçasını karşılarsak, ne mutlu bize” diye konuştu.

Törende yapılan konuşmaların ardından okul yapım protokolü Bakan Yılmaz, Vali Koçak, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve hayırsever Balat arasında imzalandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2016, 01:39
banner218