banner339
banner313

Gezici TALES Matematik Sergisi, 01-09 Ekim'de İzmir'de

Avrupa’da tek, Türkiye'de ilk olan Gezici Tales Matematik Müzesi Tono Akademi ile tüm eğitimcileri ve öğrencileri buluşturacak.

Gezici TALES Matematik Sergisi,  01-09 Ekim'de İzmir'de
banner401
banner427

Eğitimde kaliteyi her şeyin üzerinde tutan Aydın Özel Başak Koleji ve Tono Akademi; başta kendi öğrencileri olmak üzere ülkemizin çocuklarına ve gençlerine zengin bir Gezici Matematik Müzesi kazandırdı.

60 adet parkurdan oluşan Gezici Tales Matematik Müzesi ile çocuklar matematiği görerek ve dokunarak öğrenecek.

İkili saymadan Pi sayısına, imkânsız üçgenden Leonardo da Vinci'nin köprüsüne, dört renk problemden topolojik düğümlere, alan-yarıçap, çevre-yarıçap, açılar, simetrinin yanı sıra Pisagor teoreminden ünlü matematikçi John Nash'ın oyun teorisi, Mimar Sinan'ın yapılarındaki sırları çocuklara hikâyelerle anlatan Gezici Tales Matematik Müzesi, matematiği soyut olmaktan çıkarıp elle dokunulur, gözle görülür bir hale getiriyor.

Tales Matematik Müzesi'nde matematiğin daha önce hiç görülmemiş taraflarını keşfedebilir, görsel ve dokunsal olarak matematiği hissedebilirsiniz.

Öğrencilerin ve ziyaretçilerin bu deneyimi yaşayabilmeleri adına müzede bulunan tüm matematik materyalleri yurt dışından ithal edilmeyip tümü Başak Koleji bünyesinde hazırlandı.

Gezici Tales Matematik Müzesinden faydalanmak isteyen eğitim kurumları da toplu olarak ziyaret gerçekleştirebilir.

Müze; 12.00- 24.00 saatleri arasında hergün tüm halka açık ve okul grupları gelebilir.

materyal_1.jpgmateryal_2.jpg

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 00:00
banner218