banner4

Efeler Belediyesi engellilerle buluştu

Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Engelliler Haftası nedeniyle Aydın Engelliler Basketbol Kulübü sporcuları ve Sakatlar Derneği başkan ve üyeleri ile bir araya geldi.

Efeler Belediyesi engellilerle buluştu
banner26

Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, düzenlenen etkinlikte Efeler Belediyesi olarak engelli vatandaşlarında diğer vatandaşlar gibi eşit şartlarda yaşamaları hususunda çalışacaklarını söyledi.
Özakcan, Engelliler Haftasını kutlayarak, “Engelliler Haftası olarak değerlendirilen haftayı içtenlikle kutluyorum. Sağlıklı ve nice güzel günlerde bir araya gelmeyi diliyorum” dedi.

İnsanlar üzerindeki asıl engelin bedenlerinde olmadığının altını çizen Özakcan, “Gönlüm engelli kelimesini kullanmak istemiyor. Bizim her yurttaşımız eşit. O yüzden de tüm vatandaşlarımızın eşit şartlarda yaşayabileceği bir ortamı sağlamanın çalışmalarını hayata geçirmek için çaba sarf ediyoruz. Bizler iç içe yaşayarak bütün yaşamımızı birlikte paylaşacağız. Tüm yurttaşlarımıza aynı şartları sağlamak adına yerel yönetim olarak elimizden geleni yapacağız. Biz Efeler Belediyesi olarak tüm kadrolarımızla görevlerimizin ve sorumluluklarımızın idraki ve bilincindeyiz. Seçim öncesi herkesle olduğu gibi engelli yurttaşlarımızla da kendilerinin yaşam standartlarını iyileştirecek plan ve programlarımızı paylaştık. Bu çerçevede yapmak istediklerimizi ve gerekli ortamları sağlayacak olmamızın sözünü verdik. Sizlerle her zaman iç içe ve dayanışma içinde olacağız” şeklinde konuştu.

Etkinlik sonrası Aydın Engelliler Basketbol Takımı oyuncuları Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’a forma hediye ederek kendilerine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 16:51