banner83

Dr. Nail Ündağ Dünya Eczacılar Günü'nü kutladı

Türkiye’de bilimsel eczacılığının başlamasının 175. yıldönümü olan 14 Mayıs Dünya Eczacılar Günü dolayısıyla Nazilli Devlet Hastanesi Yöneticileri, hastane eczanesini ziyaret ederek günlerini kutladı.

Dr. Nail Ündağ Dünya Eczacılar Günü'nü kutladı
banner94
banner26

Nazilli Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Nail Ündağ, Hastane Başhekimi Opr.Dr. Mehmet Kurnaz, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Hasan Gürbüz, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nesrin Önder ile birlikte hastane eczanesini ziyaret ederek Baş Eczacı Ender Güngör’e bir buket çiçek verdi.
Ülkede askeri tıp mektebi bünyesinde 1839’da açılan eczacılık sınıfının, Türk eczacılığının miladı kabul edildiğini belirten Yönetici Dr. Nail Ündağ; “O günden bu yana büyük gelişme gösteren eczacılık mesleğinin, bugün her açıdan dünya seviyesinde hizmet veren modern bir konuma ulaşmıştır. Türk sağlık sisteminin en önemli halkalarından biri olan eczacılarımız insanımızın sağlığı için verdikleri hizmet ile her türlü övgüyü hak etmektedir. Eczacılar sürekli kendilerini geliştirerek hastalara daha bilinçli ve duyarlı ulaşma çabası içindedir. Günümüzde eczacılık, hastalıklardan korunmada ve hastalığın teşhis ve tedavisinde kullanılan ilaçları hazırlayan, güvenli ve etkin kullanımını takip ederek sonucunda oluşabilecek kişisel ve toplumsal sorunların çözüm yollarını belirleyen bir meslek olmuştur. Halkımızın eczacılık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmesini temin etmek ve bu hizmetlerin kesintisiz olarak verilebilmesini sağlamak adına üstün bir gayret ve özveriyle hastanemizde görev yapan eczacılarımızın 14 Mayıs Dünya Eczacılar Günü’nü kutlarım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 17:29

banner102