banner4

Didim Ziraat Odası'nda kurslar sürüyor

Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Didim Ziraat Odası, Didim İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Didim Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğiyle Didim Ziraat Odasına kayıtlı Gıda Pazarlama ve Perakende alanında çalışanlara yönelik hijyen kursuları

Didim Ziraat Odası'nda kurslar sürüyor
banner26

Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Didim Ziraat Odası, Didim İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Didim Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğiyle Didim Ziraat Odasına kayıtlı Gıda Pazarlama ve Perakende alanında çalışanlara yönelik hijyen kursuları sürüyor. 

Didim Ziraat Odasına kayıtlı Gıda Pazarlama ve Perakende alanında çalışanlara yönelik Hijyen kursları sürüyor. Oda binasında düzenlenen kursa 50 kursiyer katılırken, düzenlenen kursta, Didim İlçe Tarım Müdürlüğü Gıda teknisyeni Bülent Aktaş tarafından kursiyerlere hijyen konusunda bilgiler verdi.

Konuyla ilgili olarak yapılan ortak açıklamada “Ülkemizde başta gıda üretim ve perakende satış yerleri başta olmak üzere, çeşitli sıhhi ve gayrisıhhi iş yerlerinde çalışanların yaptırmak mecburiyetinde olduğu portör muayeneleri geçtiğimiz günlerde yapılan değişiklikle kaldırılmıştır. 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun portör muayeneleriyle alakalı 126’ncı ve 127’nci maddeleri değiştirilerek belirli zamanlarda yapılması gereken portör muayeneleri yerine, hijyen eğitimleri verilmesine, hükmedilmiştir. Çalışanları 5 Temmuz 2014 tarihine kadar hijyen eğitimi almayan işletmeler büyük cezalar ödemek zorunda kalacaktır. İşte O Sektörler; Bu kapsamda otel, restaurant, market, kasap, şarküteri, pastane, kantin, işletmelerinde çalışanlar, deniz ürünleri satan işletme çalışanları, aşçılar, garsonlar, barmenler, kahvehane çalışanları, sebze, meyve, zeytin işleme tesisleri, süt ürünleri tesisleri, su temini yapan işletmelerde çalışanlar, Gıda Pazarlama Ve Perakende Sektörü, Yiyecek İçecek Hizmetleri, Toplum Sağlığını Koruyucu Hizmet Üreten İşletmeler, Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri, kuaförler, kaplıca, hamam, sauna, dövme ve piercing, makyaj, vücut bakımı yapan işletmelerde çalışanların her biri, kendi alanında belirlenmiş eğitimlere tabi tutulması gerekmektedir” denildi.

20140526aw100260_02-(copy).jpg

20140526aw100260_03-(copy).jpg

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 15:44