banner4

Didim'de sokak köpekleri için yer arayışı

Aydın’ın Didim ilçesinde turizme açık alanlarda özgürce dolaşan köpek sayısında artmasıyla birlikte, yer arayışının devam ettiği bildirildi.

Didim'de sokak köpekleri için yer arayışı
banner26

Didim’de turistlerin yoğun olarak bulunduğu Altınkum sahillerinde yerli ve yabancı turistlere alışık olan ve yiyecek bulmada sorun yaşamayan sahipsiz köpek sayısında artışların olduğunun belirten Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, sokaklarda köpeklerin de yaşama hakkı olduğunu ve onların sağlıklı yaşamaları için belediye bünyesinde bir veterinerin görevlendirildiğini belirtti.

Didim’de özellikle turizm sezonun başlamasıyla başıboş gezen köpeklerde artışların olduğunu söyleyen Başkan Atabay, yaz mevsiminde hızla artan sokak köpekleri kış mevsiminde yiyecek sorunu yaşayarak sürüler halinde gezerek tehlike arz ettiklerini söyledi. Didim de 10 dönüm üzerinde planlı bir hayvan barınağının yapılmasının ön görüldüğünü ifade eden Atabay, ilçede yaşayan köpekleri kontrol altına almak istediklerini, gruplaşmaları önlemek, saldırgan olanlarının muhafaza edilmesi için modern bir hayvan barınağına ihtiyacın olduğunu ifade etti.

didim’de-sokak-kopekleri-icin-yer-arayisi1.jpg

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 11:20