banner158
banner218

Didim'de Eşini Darp Edip Kayıplara Karışmıştı

Aydın'ın Didim ilçesinde eşinin kendisinden boşanmasına hazmedemeyerek 3,5 yaşındaki çocuğunun gözü önünde eski eşini darp edip çocuğuyla beraber 1,5 aydır saklanan koca polis tarafından yakalandı.

Didim'de Eşini Darp Edip Kayıplara Karışmıştı
banner216

Didim’de yaşayan Z.E., dört yıllık arkadaşlığın ardından 2011 yılının Temmuz ayında evlendiği M.C.K’dan kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle 29 Aralık 2015 tarihinde boşanmıştı. Mahkeme 3,5 yaşındaki çocuğun velayetini anneye verirken, baba M.C.K'nın her ayın ilk Cumartesi günü saat 10.00 ile pazar günü 17.00 arasında çocuğu görmesine karar almıştı.
İddiaya göre; olayın meydana geldiği 1 Ocak Cumartesi günü oğlunu alan baba M.C.K. pazar günü oğlunu teslim etmek için eski eşiyle Yeni Mahalle Pınar Caddesinde buluştu. Buluşmanın ardından eski eş M.C.K., bir anda Z.E'ye saldırdı. Çocuklarının gözü önünde dövülen anne Z.E., Didim Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay sonrası baba M.C.K. ise çocuğu da yanına alarak ortadan kayboldu. Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bugün 52 gündür saklanan M.C.K’yi ile birlikte 3,5 yaşındaki oğlunu bir evde bulundu. Olayın duyulmasının ardından anne Z.E., Av. Zekiye Baran ile birlikte Altınkum Polis Karakolu'nda oğluna kavuştu. Velayeti annede olan 3,5 yaşındaki M.K’yı yeniden kucağına alan anne, büyük sevinç yaşadı. 6 ayrı suçtan aranmasına bulunan M.C.K., emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Olayı kamuoyuna taşıyan Didim Kıbele Kadın Dayanışma Derneği üyesi Av. Zekiye Baran, çocuğun bulunması ve anneye teslim edilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, kocanın adli makamlara sevk edildiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 15:13