banner339
banner274

CHP'li Metin Lütfi Baydar'dan Başbakan Binali Yıldırım'a, "Abidik Gubidik" Sorusu

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Başbakan Binali Yıldırım'ın dile getirdiği, " Sonra orada abidik gubidik bir takım işler oluyor. Bir bakıyorsunuz hiç aklımıza gelmeyenler başbakan olmuş..." sözlerini meclis gündemine taşıdı.

CHP'li Metin Lütfi Baydar'dan Başbakan Binali Yıldırım'a,
banner401
banner427


CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Başbakan Binali Yıldırım'ın 3 Mart Cuma günü Sinop'taki dile getirdiği , “…Seçimde mevcut sisteme göre siz hükümeti seçemiyorsunuz, sadece meclisi seçiyorsunuz. Kim bakan olacak kim başbakan olacak buna karar veremiyoruz. Sonra orada abidik gubidik bir takım işler oluyor. Bir bakıyorsunuz hiç aklımıza gelmeyenler başbakan olmuş..." sözlerini yazılı soru önergesiyle meclis gündemine taşıdı.
 

Metin Lütfi Baydar, Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergesinde şu açıklamaya ve sorulara yer verdi:
 

Başbakan Binalı Yıldırım 3 Mart 2016 Cuma günü Sinop’taki referandum çalışmasında: “…Seçimde mevcut sisteme göre siz hükümeti seçemiyorsunuz, sadece meclisi seçiyorsunuz. Kim bakan olacak kim başbakan olacak buna karar veremiyoruz. Sonra orada abidik gubidik bir takım işler oluyor. Bir bakıyorsunuz hiç aklımıza gelmeyenler başbakan olmuş..." sözlerini dile getirmiştir.

Bu çerçevede:

Yukarıdaki açıklamanızda bahsettiğiniz söz konusu başbakanlar içerisinde siz de var mısınız?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğundan bu zamana kadar geçen süre içerisinde, sizin deyiminizle abidik, gubidik bir takım işler olarak hiç aklınıza gelmeyen kimler başbakan olmuştur?

Yukarıdaki açıklamanız içerisinde yer alan “abidik, gubidik” sözlerinizden neyi kastetmek istediniz?

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 14:06
banner218