banner339
banner313

Bülent Tezcan'a saldırıda flaş gelişme!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan silahlı saldırıya uğraması sonrası aranan zanlının yakalandığı bildirildi.

Bülent Tezcan'a saldırıda flaş gelişme!
banner401
banner399

SALDIRGAN KUŞADASI’NDA YAKALANDI

Aydın’da CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ı ayağından tabancayla vuran saldırgan Alparslan Sargın, Kuşadası İlçesi’nde yakalandı.

AYDIN VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, “Saldırganlar tespit edildi. CHP İl Başkanlığı’nan da bulunduğu binada meydana geldi. Yakalanması için gayret sarf ediyoruz. Bir saldırgan ve yanında da bir arkadaşı var. Bülent Tezcan’a bir el ateş edildi. Görüntülerin olduğuna ilişkin bir bilgim yok. Siyasi bir görünümü olup olmadığına ilişkin de bir bilgimiz yok. Netleştiği zaman gerekli açıklamaları yapacağız” dedi.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’a silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişinin Alparslan Sargın olduğu belirtildi. Yaralama suçundan sabıkası olduğu belirtilen Sargın’ın olayın ardından yanındaki arkadaşı Fatih Y. ile birlikte kaçtığı ifade edildi.

Saldırgan alkollü olduğunu iddia etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’a silahla yaralayan saldırgan, ilk ifadesinde, saldırıyı alkolün etkisiyle bilinç dışı gerçekleştirdiğini iddia etti.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan’ı yemek yediği Efeler ilçesindeki restoranda silahla yaralayan saldırgan Alparslan Sargın, polis ekiplerinin il genelinde gerçekleştirdiği yol uygulamaları sırasında Kuşadası ilçesine giriş yaptığı sırada gözaltına alındı.
 
Sorgulanmak üzere Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Alparslan Sargın, ilk ifadesinde saldırıyı bilinçli olarak gerçekleştirmediğini, olayın aşırı derecede alkollü olması nedeniyle meydana geldiğini iddia etti.
 
Saldırgan Alparslan Sargın’ın, Kuşadası’ndaki ifade işlemlerinin ardından Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’ne getirileceği öğrenildi.

58983-001.jpg

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2016, 11:35
banner218