banner83

Bedenleri engelli ama yürekleri değil

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı SHCEK Pamukören rehabilitasyon ve bakım merkezlerinde tedavi ve bakımları yapılan engelliler ile Horsunlu Huzurevinde kalan yaşlıların yaptığı el sanatları ve ahşap boyama eserler sergilendi.

Bedenleri engelli ama yürekleri değil
banner94
banner26

Kuyucak Cumhuriyet Meydanında sergilenerek satışa sunulan yaklaşık 500 eserlerden ilkini Kuyucak Kaymakamı Alp Arslan satın aldı. 

Yaptıkları el sanatları ve ahşap boyama eserleri önce kendilerine gelir elde etmek için satmak istediklerini ifade eden engelliler, "Şimdi serginin gelirini Soma'da hayatını kaybedenler için bağışlamak istiyoruz. Bizler buna duyarsız kalamazdık. Herkese geldikleri için çok çok teşekkür ediyoruz. Sergimiz yarın akşama kadar açık kalacaktır. Son olarak söylemek istediğimiz, herkes potansiyel bir engelli adayıdır, engellilerinde toplumun bir parçası ve duyarlı insanlar olduklarını unutmayalım."

GELİRİ SOMA'YA
Kuyucak Kaymakamı Alp Arslan, Kuyucak belediye Başkanı Metin Ertürk, Kuyucak İlçe Emniyet Müdürü Turgut Geleken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Gürbüz, Halk Eğitimi merkezi müdürü Mecit Altan Canbiter, Pamukören rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Müdürü Adil Doğru, Horsunlu Huzurevi Müdürü İsmail Oktay, kurum çalışanları ve engellilerin katıldığı Cumhuriyet Meydanındaki sergi açılışında konuşan Kaymakam Alp Arslan, "Soma'daki maden kazası olduğu gün bu sergiyi açacaktık ve geliri engellilerimizin olacaktı. Ancak erteleyerek bugün açılışını yapmış olduğumuz serginin tün gelirini engellilerimiz Soma'daki madenci ailelerine bağışlamak istedi. Kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Somada şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine de baş sağlığı diliyorum" dedi.

ENGELLLİLERE TEŞEKKÜR ETTİ
10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla kurumda açmak istedikleri serginin ertelenerek Cumhuriyet Meydanında açıldığını ifade eden Pamukören rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Müdürü Adil Doğru ise; “Biz de acıları paylaşmak üzere şimdi buradayız. Bu sergiyi kendi harçlıklarımızdan artırdıklarımızla yaptık. Engellilerimiz tamamen kendi ellerinden geleni ardına koymadan el becerileriyle, hocalarımızın yardımlarıyla bu hale getirdiler. Eserleriyle burada ki bu sergiyi oluşturdular. Geliri ile kendilerine birşeyler yapacaklardı ama Soma’daki yaşanan maden kazasında şehit olan yakınlarının daha çok ihtiyaçları olduğuna inanan engellilerimiz bu geliri de resmi yardım organlarına iletilmesini istedi. Kendilerine bu fedakarlıklarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bu vesile ile madenci şehitlerimize başsağlığı diliyor, tedavi gören tüm madencilere acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

bedenleri-engelli-ama-yurekleri-degi1.jpg

bedenleri-engelli-ama-yurekleri-degi2.jpg

bedenleri-engelli-ama-yurekleri-degi3.jpg

bedenleri-engelli-ama-yurekleri-degi4.jpg

bedenleri-engelli-ama-yurekleri-degi5.jpg

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 13:17

banner90