banner339
banner274

Başkan Çerçioğlu, kadına şiddete tepki gösterdi ve hesaplarını kararttı

Samsun'un Canik ilçesinde eski eşi tarafından darp edilen, yüzünde ve kafasında ezikler oluşan kadın hastaneye kaldırılmasının ardından Türkiye adeta ayağa kalktı.

banner362
Başkan Çerçioğlu, kadına şiddete tepki gösterdi ve hesaplarını kararttı
banner328

Sosyal medyada kadına yönelik şiddet görüntülerinin hızla yayılması sonrasında kadın örgütleri ve siyasiler de tepkilerini dile getirdi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da Samsun'un Canik ilçesinde yaşanan ve Türkiye'yi ayağa kaldıran şiddet görüntüleri sonrasında "Kadına Şiddete Hayır" mesajı yayınlayarak sosyal medya profillerini de kararttığını açıkladı.

Başkan Çerçioğlu, sayfasında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Samsun'da bir kadını öldüresiye döven caninin videosunu büyük bir öfke ve dehşetle izledim. Gözleri önünde şiddet uygulanan annesini küçücük elleriyle kurtarmaya çalışan o yavrunun çığlıklarını kalbimin en derinlerinde hissediyorum.

Neredeyse her gün yeni bir kadın cinayetine tanık oluyoruz. Biz, kadına karşı şiddetin olmadığı, şiddete karşı korunma ihtiyacı duymadığımız yarınların asla gelmemesini, hep yarınlar olmasını değil, ne olacaksa, ne yapılacaksa bugün olmasını istiyoruz.

Artık ne diyecek sözümüz kaldı ne de sabrımız. Adalet arayan kadınlara karşı kör, sağır ve dilsiz olunmasından, terazinin ağır gelen kısmı altında ezilmekten bıktık. Birimiz güvende değilsek, hiçbirimiz güvende olmayacağız. Bir kadının çığlığı, bütün kadınların çığlığıdır. Bu sebeple:

Bir büyükşehir belediye başkanı ve bir kadın olarak, kadına şiddete ve kadın cinayetlerine karşı olan yasaların caydırıcılığının artırılması ve İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasını talep ediyorum.

Unutmayın ki kadınlar birlikte güçlü ve asla yalnız yürümeyecekler.
#KadınaŞiddeteHayır"

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2021, 10:39
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k