banner4

Aydınlı işitme engelliler Manisa'yı geçti

İşitme Engelliler Basketbol 1. Ligi takımlarından Aydın İşitme Engelliler Basketbol Takımı, kendi evinde ağırladığı Manisa İşitme Engelliler Spor Kulübünü 83-80 mağlup etti.

Aydınlı işitme engelliler Manisa'yı geçti
banner26

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Faaliyetleri kapsamında bir araya gelen ve 10 hafta Deplasmanlı Lig şeklinde sürecek olan İşitme Engelliler Basketbol 1. Ligi takımlarından Aydın İşitme Engelliler Basketbol Takımı, kendi evinde Manisa İşitme Engelliler Spor Kulübü ile mücadele etti.

İlk yarıya çok iyi bir başlangıç yapan ev sahibi takım devre boyunca çok iyi bir mücadele ortaya koyarak adeta konuk ekibi kendi sahasına hapsetti. Sergilediği başarılı oyunu sayıya da dönüştürmeyi başaran Aydınlı işitme engelliler maçın ikinci yarısına 49-40 önde başladı. Maçta üçüncü çeyrekten itibaren oyuna ağırlık koyarak farkı kapatmanın ve maçı kazanmanın mücadelesini veren Manisa ekibi bu periyotta farkı 1 sayıya kadar indirmeyi başardı.

Heyecanın üst düzeye çıktığı son periyotta baskılarını daha da arttıran konuk ekip ev sahibi takım karşısında galip gelmenin hesaplarını yaparken Aydınlı İşitme Engelliler savunmada adeta etten duvar örerek buna izin vermedi ve arka arkaya atılan sayılarla maçı 83-80 kazanan taraf oldu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 13:48