banner339
banner274

Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün: Esnaf Kefalet Kredileri Ertelensin!

Esnaf ve sanatkarlarımız zor bir süreçten geçiyor. Devletiniz bir çok konuda bu sıkıntının ortadan kalkması için düzenlemeler yapmıştır.

Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün:  Esnaf Kefalet Kredileri Ertelensin!
banner401
banner427

Yapılandırma, vergi ve SGK borçları ertelenmiş, faizsiz kredilerle bu süreci aşmak isteyen hükümetimizin bu iyi niyetine karşılık geçmiş dönemde borcunu ödeyemeyen esnaf ve sanatkarlara kolaylık yapan esnaf kefaletlerden bir fedakarlıkta bizler bekliyoruz.

Esnaf Kefaletlerin tüm kazançları bizim ödediğimiz paralardandır. Dolayısıyla bugüne kadar biz hiç bir fedakarlık beklemedik ama bugün bu fedakarlığı esnaf kefaletlerden bekliyoruz. Beklentimiz şudur.

Esnaf kefaletlerden çekilen krediler 1 yıl ertelensin. Hükümetimizin yaptığı diğer düzenlemeler ve istihdamda esnaf ve sanatkarlarımızında İşkur işbaşı vb programlarından faydalanmasını talep ettiğimiz müsteşar yardımcısı bu sorunun çözüleceğini beyan etti. oluşan bu verimli ortamın daha verimli olması için Kefalet kredilerinin bir yıl ertelenmesi esnaf ve Sanatkara çok faydalı olacaktır. Kosgeb aracılığıyla verileceği beyan edilen 50 bin lira faizsiz kredi için yeni başvuru hakkı verilmiştir. 20 şubata kadar devam edecek bu müracaatları yapmak isteyen üyelerimiz müracaat edebilirler. Daha önce KOSGEB'e müracaat etmiş olanların tekrar müracaat etmesine gerek yoktur.

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 11:34
banner218