banner339
banner313

Aydın'da Hemzemin geçitler tarih olacak

Devlet Demir Yolları 3. Bölge Müdür Yardımcısı Muhsin Keçe, Selçuk ile Efeler ilçesi arasındaki 112 hemzemin geçidinin kaldırılacağını, geçişlerin alt ve üst geçitlerle sağlanacağını söyledi.

Aydın'da Hemzemin geçitler tarih olacak
banner401
banner399

Devlet Demir Yolları 3. Bölge Müdür Yardımcısı Muhsin Keçe, Selçuk ile Efeler ilçesi arasındaki 112 hemzemin geçidinin kaldırılacağını, geçişlerin alt ve üst geçitlerle sağlanacağını söyledi İzmir'in ilçesi Selçuk ile Aydın'ın ilçesi Efeler arasındaki bulunan 112 hemzemin geçit tarih oluyor. Birçok ölümlü kazaların yaşandığı hemzemin geçitleri kaldırmak için Devlet Demir Yolları 3.Bölge Müdürlüğü çalışma başlattı. Yaklaşık 53 kilometre uzunluğundaki Selçuk-Efeler demiryolu hattı üzerinde bulunan 112 hemzemin geçit, alt ve üst geçitlerle iptal edilecek. Üç yıl içerisinde hayata geçmesi planlanan proje çerçevesinde geçitlerde kaza sayısı sıfıra inecek.


"Problem sona erecek"


Mehmet Kavas'ın haberine göre, Aydın'da düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu toplantısında proje hakkında açıklamalarda bulunan Devlet Demir Yolları 3.Bölge Müdür Yardımcısı Muhsin Keçe, "İki yıl içerisinde İzmir-Selçuk arasındaki demiryoluna çift elektrikli sinyalizasyon sistemi döşenecek. Ardından Selçuk-Aydın arasına çift sinyalizasyon sistemi yapılacak. Çift sinyalizasyon sistemi bağlandıktan sonra Selçuk-Efeler demiryolu hattı üzerinde bulunan 112 hemzemin geçidini kaldıracağız. Selçuk-Efeler arasından tüm hemzemin geçitleri alt ve üst geçitlerle iptal edeceğiz. Bu güzergahta bulunan vatandaşlarımın hemzemin geçitlerle ilgili problemi sona erecek. Bu bölgedeki çalışmaların ardından Efeler-Denizli hattının yapımına başlayacağız. Selçuk, Çamlık ve Ortaklar arasına 8 bin 300 metre uzunluğunda bir tünel yapılacak" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2016, 17:07
banner218