banner339
banner313

Aydın'da çalınan bisiklet için aldığı yanıt şoke etti!

Aydın’da okulda öğrencisinin bisikleti çalınan bir veli, güvenlik kamerası da bulunan okul idaresinden bisikleti çalan kişinin belirlenmesini istedi.

banner362
Aydın'da çalınan bisiklet için aldığı yanıt şoke etti!
banner385

Güvenlik kameralarının kayıt yapmadığını dünyevi kayıt olmadığı için uhrevi kayıtlarla hırsızın ahrette öğreneceğini öğrenen öğrenci velisi adeta isyan etti. Veli S.G. birçok yerde süs olarak kalan güvenlik kameralarının çalıştırılmasını istedi. 
Olay Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan Dr. Fevzi Mürüvet Uğuroğlu Ortaokulu'nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre okula bisikleti ile gidip gelen öğrencilerden birinin bisikleti okul bahçesindeki güvenlik kulübesinin yanından çalındı. Bisikleti çalındığı için eve yürüyerek gidip gelmek zorunda kalan öğrenci babası S.G.’yi durumdan haberdar ederek yardım istedi. 1600 öğrencisi bulunan okula giderek idareden güvenlik kamerası kayıtları yardımı ile çalınan bisiklete ulaşılması konusunda yardım isteyen veli kameraların kayıt yapmadığını öğrenince “1600 öğrencisi olan okulun güvenlik kamerası var ancak çalışmadığını öğreniyoruz. Güvenlik politikası gereği öğlen tatilini kısa tutan yönetim, en büyük kaydın Allah tarafından tutulduğunu bildiğinden dünyevi kayıtlara ehemmiyet vermemiş. Okul yönetimi dünyevi makamlar tarafından atanıyor, güvenlik uhrevi makamlara havale ediliyor. Devletimize de söyleyelim güvenlik için bu kadar masraf etmesinler. Okul yönetiminden feyz alsınlar” diyerek duruma tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2016, 11:30
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k