banner158
banner218

Anadolu'nun Yıldızları Aydın'da Parladı

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Yıldız Erkek-Kız Grup müsabakaları, Aydın’ın İncirliova ilçesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü spor salonunda gerçekleştirildi.

Anadolu'nun Yıldızları Aydın'da Parladı
banner216

Yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Yıldız Erkek-Kız Grup 1. Müsabakalarına Afyonkarahisar, Aydın, Bilecik, Denizli, Eskişehir, İzmir, Kütahya, Manisa ve Muğla olmak üzere 8 ilden 105 sporcu, 17 antrenör ve 15 idareci katıldı. Ayrıca Türkiye Judo Federasyonu tarafından 12 hakem müsabakaları yönetmek için görevlendirildi. Müsabakalarda sporcuları aileleri de yalnız bırakmadı.

Müsabakaların açılış seremonisi 09 Ocak 2016 Cumartesi günü saat 13.00’da gerçekleştirildi. Müsabakaların açılış konuşması ilk olarak Spor Şube Müdürü Selami Balkan ve ardından İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale tarafından gerçekleşti.

İki gün süren müsabakalar erkek ve bayan kategorilerinde dokuz sıklette gerçekleştirildi. Müsabakalar neticesinde ilk altıya girerek bir üst tura çıkmaya hak kazanan il takımları şu şekilde sıralandı: Bayanlarda İzmir, Manisa, Denizli, Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir; erkeklerde Manisa, İzmir, Kütahya, Denizli, Aydın ve Muğla.

Aydın, erkekler kategorisinde bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Bayanlar kategorisinde ise üst tura çıkmaya hak kazanamadı. Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak müsabakalara katılan tüm sporculara katılım belgesi, derece elde eden sporculara da başarı belgesi takdim edildi.

20160111aw629067_01.jpg

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 17:06