banner83

Alıcık'tan hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Manisa Soma'da yaşanan maden faciasıyla ilgili olarak bir mesaj yayımladı.

Alıcık'tan hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı
banner94
banner26

Türk milletinin büyük bir acı ve felaket yaşadığını belirten Alıcık, “Manisa'nın Soma ilçesinde, özel şirket tarafından işletilen bir maden ocağında, trafo patlamasıyla çıkan yangın sonucunda dayanılmaz bir kayıp yaşanmıştır. Neredeyse son yılların en korkunç ve en kahredici haline gelen bu olay tüm Türkiye’yi acıya kedere, gözyaşına ve mateme boğmuştur” ifadelerini kullandı. 

Maden ocağında mahsur kalan işçilerin sağ-salim kurtarılmalarını, sevdikleriyle ve sevenleriyle kavuşmalarını dileyen Başkan Alıcık, “Soma Halkımızın acısını Nazilli halkı olarak yüreğimizde hissediyoruz. Allah-u Teala'dan yakınlarını kaybeden analarımıza, babalarımıza, evlatlara, eşlere, kardeşlere ve yakınlara Sabr-ı Cemil ve rahmetini niyaz ediyorum. Başımız sağ olsun. Yaralı olarak kurtarılan işçilerimize de geçmiş olsun dileklerimle birlikte acil şifalar temenni ediyorum” dedi.

Öte yandan Tüm Türkiye’de olduğu gibi Manisa'nın Soma ilçesindeki maden ocağında meydana gelen facia nedeniyle 3 günlük Ulusal yas ilan edilmesinden dolayı Nazilli Belediye Meydanı, Nazilli Otogar Terminali ve İstasyon Meydanındaki dev bayraklar ile Nazilli ve çevresindeki yerleşim birimlerinin tümünde bayraklar yarıya indirildi.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 17:20

banner102