banner339
banner313

Ak Partili Başkan, Aydın BŞB’yi savcılığa şikâyet etti

Ak Parti Söke ilçe başkanı Fatih Gürer, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nde ve Belediyeye bağlı kuruluşlarda yapılan ihalelerin usulsüz ve kanuna aykırı bir şekilde yapıldığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Ak Partili Başkan, Aydın BŞB’yi savcılığa şikâyet etti
banner401
banner427

AYDINPOST HABER SERVİSİ- Aydın Büyükşehir Belediyesi'nde ve Belediyeye bağlı kuruluşlarda yapılan ihalelerin usulsüz ve kanuna aykırı bir şekilde yapıldığını iddia eden Ak Parti Söke ilçe başkanı Fatih Gürer‘’ Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Aski tarafından toplam 2.000.000,00 TL bedelli 40 adet ihalenin bir kişiye ait şirkete usulsüz teklif mektupları ile verilmek suretiyle Aydın halkının hakkının yendiği iddiası mevcuttur. Ve yine aylardır bazı haber sitelerinden yayınlanan haberler ile Mersin Büyükşehir Belediyesinde yapılan FETÖ/PDY operasyonunda hali hazırda soruşturması devam eden tutuklu ve tutuksuz yargılanan şahıs veya şahısların aynı yapılanmaya benzer bir yapılanmayı Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ya da bağı olan kurum ve kuruluşlarda kurduğu iddia edilmekte, 20.10.2016 tarihi itibariyle de Söke Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum” dedi.

DİLEKÇEDE NELERE YER VERDİ?

Başkan Gürer savcılığa verdiği dilekçesinde, “Aydın Büyükşehir Belediyesi'nde Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde olduğu iddia edilen yapılanmaya benzer bir şekilde FETÖ/PDY ile bağlantılı olan kişi ya da kişilerin bir yapılanmasının olup olmadığının, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Aski tarafından 40 adet ayrı ihale ile bir kişiye toplamda 2.000,000,00 TL bedel ödenip ödenmediğinin, bu ihalelerin usule uygun olarak yapılıp yapılmadığının, yapılan bu ihaleleri kazandığı iddia edilen kişinin ihale karşılığında fatura etmiş olduğu işleri yapıp yapmadığının tespiti ve bu iddiaların araştırılarak bu kişi ya da kişiler hakkında suç unsurlarının bulunması durumunda yasal işlemlerin başlatılması”nı istedi.

SÖKELİLERİN HAKKINI YEDİRTMEYİZ

Ak Partili Gürer, “İddialara sessiz kalmak Söke’de yaşayan hemşerilerimizin kul hakkını düşünmemek demektir. FETÖ/PDY gibi vatan haini bir terör örgütünün üyelerinin Aydın Büyükşehir’de bir yapılanmaya giderek, bazı kişilere bilerek ve isteyerek Haksız kazanç sağlandığı yönünde iddialar ile Söke’nin Aydın’ın adının karalanmaması adına ciddi iddiaların araştırılması talep etmek zorunluluğu hasıl olmuştur. Hiç kimsenin şüphesi olmasın Aydınlı, Sökeli hemşerilerimizin kul hakkını kimseye yedirmemek konusunda kararlıyız’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2016, 13:54
banner218