banner339
banner274

AK Parti ‘Evet’ için Aydın’ı karış karış dolaşacak

AK Parti Aydın İl Danışma Meclisi toplantısında bir araya gelen milletvekilleri ve parti yönetimi referandum çalışmalarını gözden geçirdi.

AK Parti ‘Evet’ için Aydın’ı karış karış dolaşacak
banner401
banner427

AK Parti Aydın 74. İl Danışma Meclisi Toplantısı, Aydın Kültür Merkezinde yapıldı.

Toplantıya Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Mustafa Savaş ve Abdurrahman Öz, Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Kadın Kolları İl Başkanı Seda Sarıbaş, Gençlik Kolları İl Başkanı Enes Yıldız, yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Referandum çalışmaları kapsamında ilçe ve mahallelerde vatandaşlarla temaslarda bulunduklarını belirten İl Başkanı Özmen, “Halk oylamasıyla ilgili vatandaşlarımız 16 Nisanı bekliyor. Bazı kararsız vatandaşlarımızın evet demesi için bu seçmenlerimizle sıcak temas içerisinde olacağız. Yola çıktığımız ilk günden beri Aydın’da hedefimiz ‘Evet’i ‘Hayır’dan bir fazla çıkarmak. Bunun için gayret ediyoruz. Nasip olursa Ankara’da halk oylamasının bir lansmanı olacak. Bunun hazırlıklarını yapıyoruz. Aydın’dan güzel bir ekiple tanıtım kampanyasına katılacağız. Daha önce startını vermiştik ama Ankara’dan döndükten sonra resmi kampanyalarla beraber çalışmalarımız hızlanacak. Aydın’da olumlu bir netice elde edeceğimize inanıyorum” dedi.

“Seçimlerdeki Vaadimizi Yerine Getiriyoruz”
AK Parti olarak hem 7 Haziran’da hem de 1 Kasım’da seçimlerde insanlara yeni bir anayasa vadettiklerini anımsatan Abdurrahman Öz de “Anayasa gibi konular genelde toplumun belli bir kesimini ilgilendirir ama toplumun herkesimi bu anayasayla ilgileniyor. Bugün itibariyle bizler AK Parti olarak ve milletvekilleri olarak öncelikle 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde anayasayı değiştireceğiz vaadimizi yerine getirmiş milletvekilleri adayları olarak sizlerin karşısına çıkmaktan mutluluk duyduğumu dile getirmek isterim. Milletin geleceği için bu değişikler, bu düzenlemeler yapılması gereklidir. Bu bugün olmasa 5 sene sonra, 10 sene sonra mecburen yapılacak. CHP başta olsa oda yapacak. Çift başlılık olmaması için yapılması zaruri. Biz şuna seviniyoruz AK Parti olarak referandum dedik. Referanduma gidiyoruz. İnsanımıza güveniyoruz. Bize oy veren insanımıza inanıyoruz. 16 Nisan akşamında da güçlü bir şekilde Evet çıkacağına inanıyorum. İnşallah o tarihten sonra memleketimiz için daha güzel şeyler olacak. Bu değişiklik Milliyetçi Hareket Partisiyle AK Partinin birlikte yaptığı bir değişikliktir. Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsi ile ilgili değildir. Bu anayasanın hiçbir yerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 sene daha Cumhurbaşkanlığa devam edecek diye bir şey yok. Bu düzenlemeler kesinlikle bir kişiye, bir şahsa yönelik değildir. Tamamen milletimizin geleceğine yöneliktir. Bunun için en yüksek sesle evet, evet, evet diyoruz” diye konuştu.

“16 Nisanda Milli İrade Kazanacak”
AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem Erdem ise, AK Parti’nin MHP ile mutabık kalarak sunduğu Anayasa değişikliği teklifi ile Türkiye'ye büyük bir dönüşüm kazandırmak istediklerini, bunun da isminin "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" olduğunu söyledi. Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine bir an evvel çıkması için Cumhurbaşkanlığı sistemini önerdiklerini kaydeden Erdem, sözlerine şöyle devam etti: “Yeni sistemin milletin doğrudan seçtiği mecliste milletvekillerinin, eski sisteme göre etkin ve güçlü hale geldiği, yeni sistemde yasamayı hazırlayacak olan milletvekilleri daha donanımlı ve güçlü olacak. CHP’nin insanları yanıltarak kampanya yapmasına anlam veremiyoruz. Seçilme yaşı İngiltere18, Avusturya 18, Avustralya 18, Kanada 18, Danimarka 18, Macaristan 18, Malta 18, Hollanda 18, Portekiz 18 toplamda dünyada 51 ülke seçilme yaşını 18 olarak belirlemiş durumda. Avrupa'da en yaygını 18 yaş. Bakkal ve esnaf rahmetli babam Ahmet Erdem’in oğlu olarak sesleniyorum. Benim babam milletin ta kendisidir. Sandıktan korkanlar, Milletin ferasetine, basiretine yeterince inanmayanlar, dolayısıyla Milleti yanıltmaktan öteye gidemezler. Milli iradeyi küçümseyenler kaybedecek. 16 Nisanda Milli irade kazanacak, Türkiye kazanacak”

“En büyük eserimiz bu sistem değişikliği olacak"
AK Parti MKYK üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’da, referandumda Anayasa değişikliği ile sağlanacak olan sistem değişikliğinin AK Parti'nin en büyük eseri olacağını söyledi. Savaş, şöyle konuştu: “Bu anayasa değişikliği bir partinin değil milletin meselesidir. ‘Hayır’ın içi boş, ‘Evet'in içi ise dolu. CHP'nin içi boş olan hayırı nasıl sahipleneceğini ben de merak ediyorum. CHP'nin esas derdi varlığının kaynağını olan vesayeti korumak. Sistem değişikliğinin ideolojik tarafı yok. AK Parti olarak 15 yıllık iktidarımızda sayısız hizmetleri ülkemize kazandırdık. Bu anayasa değişikliği ve milletin onayı ile sağlanacak olan sistem değişikliği AK Parti'nin en büyük eseri olacak”

ak-parti-aydin.jpg

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2017, 16:41
banner218