banner141

Abdulkadir Selvi'den Davutoğlu iddiası: AK Parti'den İhraç süreci başlayabilir

Yeni parti hazırlığında olan Ahmet Davutoğlu hakkında gazeteci Abdulkadir Selvi tarafından flaş bir iddia geldi. Selvi, Davutoğlu'nun Erdoğan'ın talimatıyla AK Parti'den ihraç edilebileceğini iddia etti.

Abdulkadir Selvi'den Davutoğlu iddiası: AK Parti'den İhraç süreci başlayabilir
banner152

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde, "YSK'nın perde arkası ve İstanbulseçimleri" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cuma günü Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda (MKYK), Cumartesi günü de İstanbul'da geniş katılımlı bir toplantıda İstanbul seçimleri masaya yatırdığını ifade eden Selvi, burada konuşulanları aktardı.

'ABDULLAH GÜL KURUCUMUZ DEĞİLDİ'

Selvi, "Erdoğan hem MKYK'da hem İstanbul'daki toplantıda 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun YSK kararı üzerine yaptığı çıkışlara değiniyor" derken, Erdoğan'ın şunları söylediğini belirtti:

"Abdullah Gül için 'Kurucumuz değildi. Zaten Cumhurbaşkanlığından sonra da partimize üye olmadı' diyor. Davutoğlu için 'eski başbakan' ifadesini kullanmakla yetiniyor. Ama Ramazan'dan sonra Davutoğlu'yla ilgili ihraç sürecinin başlatılabileceği yönünde sinyal veriyor."

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 13:11
banner94