banner4

9 veliye aile eğitimi kursu verildi

Nazilli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Ahmet Yesevi İlk ve Orta Okulu işbirliğinde düzenlenen ‘7-19 Yaş Aile Eğitimi’ kursu sona erdi.

9 veliye aile eğitimi kursu verildi
banner26

12 velinin katıldığı ve 8 hafta süren kurs sonunda 9 veli düzenlenen törenle sertifika almaya hak kazandı. 

7- 19 yaş arasında çocuğu olan anne-babaların çocuklarını daha iyi tanımalarına yardımcı olmak amacıyla kursların açıldığını ifade eden Ahmet Yesevi İlk ve Orta Okulu Müdürü Tayfun Özkan; “Kursumuz 17 Mart 2014 tarihinde başlayıp 7 Mayıs 2014 tarihinde bitmiştir. Kursumuza başta 12 velimiz katılmış ancak bunların 9 tanesi kursu tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır. Bakanlığımızın ve UNICEF’in ortaklaşa hazırladığı 7-19 Yaş aile eğitimleri bütün Türkiye’de tüm hızıyla devam ederken okulumuzda da bu kursu açarak değerli kursiyerlerimize velilerimize bu eğitimi vermenin sevinç ve mutluluğu içerisindeyiz. Bu eğitimler sayesinde bu güne kadar yurdumuzda yaklaşık olarak 300 bin ailede ya anne ya da baba olarak bu eğitimi almış kişilerin olduğunu düşünürsek bunun büyük bir rakam olduğunu söyleyebiliriz. Her yıl sisteme yeni öğrencilerin girdiğini düşündüğümüzde de bu sayının mutlaka artması bir zorunluluk olarak ortaya çıkmaktadır. Yani daha fazla aileye ulaşılması çok önemlidir. Artık bu işin ne denli önemli ve özel olduğu hem devlet hem de aileler açısından farkına daha iyi varıldığını düşünüyorum” dedi.

Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker ile Okul Müdürlerinin katıldığı törende sertifikalar ailelere protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 15:29

banner79

banner78