İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya X hesabından yaptığı paylaşımda 29 ilde FETÖ’ye yönelik 'Kıskaç-20' operasyonları düzenlendiğini duyurdu. Operasyonlarda 108 kişi gözaltına alındı.

Aydın’da termometreler 41 dereceyi gördü Aydın’da termometreler 41 dereceyi gördü

"FETÖ’CÜLERE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"

Bakan Yerlikaya, paylaşımında şu bilgileri aktardı:

* "FETÖ'ye yönelik operasyonlarımız kararlılıkla devam ediyor. 29 ilde FETÖ’ye yönelik düzenlenen 'KISKAÇ-20' operasyonlarında 108 şüpheli yakalandı. FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek.

* Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu; Adana, Ankara, Adıyaman, Antalya, Aksaray, Aydın, Bolu, Bursa, Denizli, Eskişehir, Erzincan, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kahramanmaraş, Kırşehir, Malatya, Mersin, Muş, Sakarya, Sinop, Siirt, Şırnak, Tokat ve Uşak'ta FETÖ’ye yönelik düzenlenen 'KISKAÇ-20' operasyonlarında şüphelilerin örgütün sözde 'Emniyet Mahrem Yapılanması, Askeri Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması' içerisinde faaliyette bulundukları, örgütün “Gaybubet Evi” olarak adlandırdığı Hücre Evlerinde saklandıkları ve ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları, ifade ve teşhislerde adlarının geçtiği ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

* Operasyonlar sonucu çok miktarda döviz ve Türk Lirası ile çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."