CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi İmar A.Ş’de kontrolör ünvanıyla maaş aldığı ortaya çıkan Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan’ın 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla yayınladığı açıklama kafaları karıştırdı.

Kendi sırtını belediyeye dayayan Cem Ulucan’ın meslektaşlarının ekonomik zorluklarla mücadele ettiğini açıkladı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi İmar A.Ş’de kontrolör ünvanıyla mesaiye gitmeden maaş alan ve SGK primi ödenen Cem Ulucan’ın yaptığı açıklama ‘şaka mı bu’ yorumlarına neden oldu.

Suçüstü yakalanan göçmen kaçakçısı tutuklandı Suçüstü yakalanan göçmen kaçakçısı tutuklandı

İŞTE BİR ELİ YAĞDA BİR ELİ BALDA OLAN CEM ULUCAN’IN O AÇIKLAMASI

Aydın BŞB’nin bankamatik memuru çıkan Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan’ın 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj şöyle:

"Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yayımlanan ‘tasarruf tedbirleri’ genelgesi, pandemi süreci ve akabinde ülkemizde yaşanan ekonomik dar boğaz çok zor bir dönemden geçen yerel medya kuruluşlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Büyük fedakârlıklarla ve düşük bütçelerle halkın haber alma özgürlüğü adına görev yapan yerel basın kuruluşlarımız, ‘tasarruf tedbirleri’ başlıklı kararlarla önemli ölçüde gelir kaybederek ve ekonomik anlamda daha da zor bir döneme girmiştir. Bir yılı aşkın süredir hiç bir maddesi uygulanmaya n genelgenin sadece sadece gazeteleri kapsayan kısmı uygulanmaya devam edilmektedir. Ekonomik darboğazdan çıkamayacak olan yerel basın kuruluşlarının bir bir kapanması ve binlerce meslektaşımızın işsiz kalacak olması, ekonomik ve sosyal dengeleri bozmanın yanında, yerel demokrasiye de büyük darbe vuracaktır."

cem ulucan