• BIST 104.862
 • Altın 229,909
 • Dolar 5,4794
 • Euro 6,2177

  Aydın Bahçeşehir Koleji miniklerinin gösterisi büyük alkış aldı

  12.03.2018 17:59
  Aydın Bahçeşehir Koleji 2017-2018 eğitim öğretim yılı anaokulu gösterisi büyük bir heyecan ve coşku ile İl Kültür Merkezi Hidayet Sayın Salonu'nda gerçekleşti.
  Aydın Bahçeşehir Koleji miniklerinin gösterisi büyük alkış aldı
  Aydın Bahçeşehir Koleji miniklerinin gösterisi büyük alkış aldı Aydın Bahçeşehir Koleji miniklerinin gösterisi büyük alkış aldı Aydın Bahçeşehir Koleji miniklerinin gösterisi büyük alkış aldı

  Bu yıl ilki Mart ayında gerçekleşen ikincisi Mayıs ayında gerçekleşecek olan gösteri veliler ve misafirler tarafından beğeni ile izlendi. Müzik Öğretmeni İstiklal Marşı’nı seslendirirken işaret dili ile İstiklal Marşı’na eşlik eden anaokulu öğrencileri izleyicilerden büyük beğeni aldı. Açılış konuşmasında Anaokulu Müdürü İsmet Düzenli ; ‘’ Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz bu gösterilere hazırlanırken çok özen gösterip yoruldular. Bu nedenle çok heyecanlılar. Değerli alkışlarınızla onları destekleyeceğinize yürekten inanıyorum.

  Okul öncesi eğitim dikkate alındığında anaokulların çocuklarımızın eğitim sürecinde önemli bir başlangıç noktası olduğu gerçeğini kabul etmemek mümkün değildir. Anaokulu, çocuğun yaşamındaki ilk gerçek sosyal deneyimdir. Bizler eğitimciler olarak anaokulunda eğitim alan çocuklarımızın başarılarını ilköğrenim sürecinde izlemekteyiz. Çocuklarımızın öz güvenleri gelişmiş, paylaşımcı, sosyal, kendilerini çok iyi ifade edebilen bireyler olarak bu topluma kazandırma çabasındayız. Okul öncesi eğitimde temel amacımız çocuklara davranış kazandırmaktır. Çağdaş eğitim modelinin aslıda budur. Bahçeşehir Okulları kurumsal kimliği ile her zaman eğitimde öncülüğünü devam ettiriyor. Bu durum geçen hafta Türkiye geneli yapılan Okula Kabul Sınavına rekor seviyede katılım göstererek , veli adaylarımızın da dikkatlerinin okullarımıza yönelmelerine sebep olmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı programlarında yer alan STEM çalışmaları, Kodlama ve Robotik dersleri ile öğrencilerimizin özgür düşüncelerini günlük yaşamda karşılaşacakları problemlerle eşleştirerek, problem çözme yeteneklerini geliştirmektedirler. Bu çalışmalar; okullarımızın anaokulu hazırlık grubundan başlayarak her sınıf seviyesinde başarı ile yürütülmektedir.’’ dedi.

  Anaokulundan üniversiteye uzanan eğitim yolculuğunda bugünün küçükleri yarının büyükleri olan öğrenciler dönem boyunca emek vererek hazırladıkları çalışmaları sahnede paylaştı. Anaokulu öğrencilerinin koroda seslendirdiği şarkılar, yabancı dil, müzik, dans ve halk oyunları gösterileri izleyenlerden tam not aldı.

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim