Efeler'de yaşandı.. Oğlu şüphelendi, evde cansız bedeni bulundu Efeler'de yaşandı.. Oğlu şüphelendi, evde cansız bedeni bulundu

Yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde;

Kıymetli Aydın kamuoyu,

Bilindiği gibi 29 Şubat 2024 tarihinde Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ilimize teşrif ettiler. Elli iki bin kişi Atatürk kent meydanında değişime ve dönüşüme olan inancını tazeledi ve güçlü bir mesaj verdi. Aydın’ın pankart belediyeciliğine değil, hizmet belediyeciliğine ihtiyacı olduğunun mesajını veren on binlerin oluşturduğu sinerji şehrimizin tümünü dalga dalga etkisi altına aldı. Meydandakiler ve meydanda olamayanlar hep birlikte Aydın’ı yeniden marka şehir haline getirecek ekibi, Aydın’ın Milli takımını bağırlarına bastı. Elbette ortaya çıkan bu sinerji Aydın BŞB Başkanı ve onun il başkanının korkularının ne kadar yerinde olduğunu gözler önüne serdi ki; BŞB Başkanının  memuru CHP İl Örgüt Başkanı Hikmet SAATÇI gerçeklikten kopuk ve alıştığı üzere yalan bir açıklama yapma gereği duydu. Yaptığı açıklamada 241 mahallede elektrik kesintisi yaşanacağını iddia etti ve bu kesintiler sanki altyapı yetersizliği kaynaklıymış imajı yaratmaya çalıştı. Tabii bu arkadaşların altyapı yetersizliği ve altyapı yatırımları konusunda ne kadar bilgisiz ve eksik olduğunu tüm Aydın halkı yaşayarak öğrendi fakat yine de cevap verme gereği ortaya çıktı. Yalanı siyasetlerinin merkezi haline getiren bu zihniyet ilgili dağıtım şirketinin yaptığı açıklamaya bakma zahmetine girmeden kamuoyunu meşgul etti. Oysa yapılan açıklamada Koçarlı ilçemizin 52 mahallesinde, İncirliova ilçemizin iki mahallesinde ve son olarak Efeler İlçemizin 17 mahallesinde planlı bir kesinti olacağı duyuruldu. Yani sizin verdiğiniz 241 değil toplamda 71 mahallemizi ilgilendiren bir kesintiydi. Tüm bunlarla birlikte kesintilerin sebebi bahsedilen altyapı eksikliği olmuş olsaydı bu kesintiler planlı değil, köylerimizde yaşanan su kesintilerinde olduğu gibi gelişi güzel yaşanırdı.

            Yıllardır basiretsiz ve beceriksiz yönetimleri sonucu şehrimizi adeta kocaman bir kasaba haline dönüştüren bu yapı, yetmezmiş gibi utanmadan hükümetimizin ilimizde yaptığı altyapı yatırımlarını eleştirmekten geri durmamışlar. Sayın SAATÇI, öncelikle sizler vatandaşlarımıza ülkenin neredeyse en pahalı su ve katı atık bedelini yansıtmanıza rağmen sağlayamadığınız içme suyundan bahsedin. Onlarca köyde haftalarca çeşmelerinden çamurlu su akan köylülerin sesine kulak verin. Didim ve Kuşadasında çeşmelerden akan tuzlu sudan bahsetsinler. Araçlarıyla sizlerin yapmayı beceremediğiniz yollarda binlerce lira sanayi masrafıyla karşı karşıya kalan sürücülerin sesini duymayı deneyin. Kısa mesafeleri trafik sebebiyle aşamayan ve her gün trafik işkencesine maruz kalan vatandaşları dinleyin. Turizmin göz bebeği Kuşadası ilçemizde lağım sularının denize bırakılması sonucu oluşan iğrenç görüntü ve kokuyu ilçe sakinlerinin gözünden görmeyi deneyin. Fay hattı üzerinde bulunan şehrimizde dönüştürülemeyen konutlarda ve tehlike altında yaşayan yurttaşlarımızın korkularını hissedin. Her yağan yağmurda şehrin neredeyse tüm noktalarının kilitlendiğinin farkına varın. Katı atık ve bertaraf tesisi kuramamış bir yönetimin oluşturduğu çöp dağlarını görmeyi deneyin ve tüm bunlardan sonra altyapı kelimesini ağzınıza almaya cesaret edin. Sayın SAATÇI, bu ve bunlara benzeyen sayılacak o kadar çok şey var ki, inanın sayfalar yetmez! Bu bağlamda, en çarpıcı örnek olarak Ak Parti iktidarının Aydın ilimize başlattığı 1.400 yataklı Şehir Hastanesinin yollarını ve altyapısını dahi yapamamış bir yerel yönetim zihniyetinin yapacağı en son şey hükümetimizin şehrimize yaptığı altyapı hizmetlerini eleştirmektir. BŞB Başkanı Aydın halkını cezalandırmak istemiş ve şehir hastanesinin yolunu yapmamıştır. Ancak Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Şehir Hastanesi yolu başlamış ve bitmek üzeredir.

            Bizler pankart belediyeciliği değil, hizmet belediyeciliği yapmaya varız. Bizler şehrimizi altyapısı ve üst yapısıyla yeniden marka şehir haline getirmeye inançlıyız. Bizler iktisadi, sosyal ve kültürel anlamda çevre illeriyle yeniden yarışabilen bir Aydın inşa etmek için kararlıyız. Bizler genciyle, kadınıyla, çocuğuyla,engellisi ile  kurumlarıyla, sivil toplum örgütleriyle ve tüm kent paydaşlarıyla bir kent kültürü oluşturmak için varız. Bu inançla milletimizin karşısına çıktık ve milletimizin de inancımızı paylaştığına şahit oluyoruz. Sadece miting meydanında değil ilimizin her köşesinde aynı inancı paylaşanlarla yol yürüyoruz. Ve Allah’ın izniyle 1 Nisan sabahı bu hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için Gerçek Belediyecilik ile  şehrimizi buluşturacağımıza inanıyoruz.