Yelda Arslan (25), kız kardeşi ve bir kız arkadaşıyla geçen salı Bursa Ataevler durağında metro bekliyordu. Bu sırada bir kişinin kendilerine dik dik baktığını gördü. Adama dönüp “Ne bakıyorsun, dön önüne” dedi. Bunun üzerine adam üç kadının yanına iyice yaklaşıp “Bakmıyorum” dedikten sonra, “Cebimde bıçak var sizi bıçaklarım” diye tehdit etti. Yelda Arslan adamın görüntülerini çekip hemen metro güvenliğini çağırdı.

BU İLK OLAY DEĞİL

Ardından istasyona polis geldi. Suriye uyruklu Murad Raşo adlı sapık karakola götürüldü. Yelda Arslan da işin peşini bırakmadı ve karakola giderek şikayetçi oldu. Mahkemede adli kontrolle serbest bırakılan Murad Raşo, sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi’ne teslim edildi. Yelda Arslan, görüntüleri sosyal medyada yayınlayınca Murad Raşo’nun daha önce 4 kadını taciz ettiği, 1 erkeğe bıçak çektiği ortaya çıktı.

"ARTIK SUSMAYALIM"

POSTA’ya konuşan Yelda Arslan, “Çok cesaretliydi, üzerine gitmeye devam etseydim gerçekten bıçaklayabilirdi. Ben ilk kez korktum. ‘Polis çağırırız’ dediğimizde yarım yamalak Türkçesiyle polise de küfür etti. Hiçbir kadın susmasın. Daha önce bu adamın tacizine uğrayanlar sustuğu için bize saldırmaya cesaret etti. Bu tür olaylarda sesimizi çıkarmak için birinin ölmesini beklemeye gerek yok” dedi. m