Özgür Özel'den 'İYİ Parti' açıklaması: Her iki karara saygılıyız, olumlu olmasını temenni ediyoruz Özgür Özel'den 'İYİ Parti' açıklaması: Her iki karara saygılıyız, olumlu olmasını temenni ediyoruz

Ankara’da düzenlenen ilk TeknoFest’in açılış etkinliğinde Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "Politikaya girecek misiniz?" sorusunu yanıtladı. Bayraktar, siyasete girebileceğinin sinyalini verdi.

Bir süredir kulislerde siyasete gireceği iddia edilen Selçuk Bayraktar, politikaya girip girmeyeceğine dair açıklamalarda bulundu. Patronlar Dünyası’nın yayın yönetmeni Toygun Atilla’nın sorularını yanıtlayan Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, siyasete girebileceğinin sinyalini verdi.

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan AKP içinde konuşulanları aktardığı yazısında ilginç kulis bilgilerine yer verdi.

"AKP’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sonrasını konuşmayan veya buna kafa yormayan tek bir kişi bile yok" diyen Babacan, Selçuk Bayraktar, Hakan Fidan ve Süleyman Soylu'yla ilgili AKP içinden kulisleri aktardı.

Babacan'ın "AKP'de damat vakası başlıklı yazısının ilgili bölümleri şöyle:

* Partideki, ‘damat-oğul denklemi’, küçük damat Selçuk Bayraktar’ın siyasete kapı aralayan ‘gerekirse mücadeleden kaçmayız’ sözleriyle yeniden radarımıza girdi.

* Kulislere göre, Erdoğan’ın ailesinde yıldızı parlayan isim küçük damat Selçuk Bayraktar.
Bir süreden beri Bayraktar’ın danışmanlar aracılığıyla ‘siyaset dersi aldığı’ iddiaları, özellikle savunma bürokrasinin atanmasında tek yetkili isme dönüştüğüyle birleşince ilginç oldu.

* Damat Selçuk Bayraktar’ın savunma atamalarındaki gücü, AKP içinde sıradan bir konu gibi dillendiriliyor. İktidar medyasından özel fotoğrafçıların çağrılıp özel çekimler yaptırıldığı konuşuluyor. Osmanlı’daki ‘sadrazam damat’ geleneğinin yaşatılmaya çalışılmasından rahatsız olan bazı AKP’liler, bugünün Türkiye’sinde bundan sonuç alamayacağını söylüyorlar.

* AKP’nin kuruluş aşamasından bu yana etkin olan bir ekip, eski MİT Başkanı Fidan’ın sivil siyasette başarılı olması durumunda, onun çevresinde bir hareketlenmenin yaşanacağını savunuyorlar.

* Süleyman Soylu. Soylu’nun sessizliğinin geçici olduğu, uygun zaman ve zeminde yeniden gün yüzüne çıkacağını iddia edenler az değil.

* Evdeki hesap çarşıya uyar mı; bilinmez. Ama bu üç ismin de orta vadede bir hesabının olduğu kesin.