Cristiano Ronaldo radikal bir kararla Avrupa kariyerini bitirip Suudi Arabistan'a transfer olmuştu. 37 yaşındaki yıldız, Al Nassr ile sözleşme imzalamış ve Suudi Arabistan'a taşınmıştı. Arabistan, Ronaldo'ya ne kariyer ne de aşk açısından uğurlu gelmedi.

Cristiano Ronaldo ile uzun yıllardır beraber olduğu sevgilisi Georgina Rodriguez ayrılığın eşiğinde. Geçtiğimiz haftalarda İspanyol basınında çıkan haberlere göre ikili arasında ciddi sorunlar vardı.

Mundo Deportivo, 8 yıllık ilişkinin sallantıda olduğunu yazarak "Georgina, Arabistan'da olmaktan mutlu değil. İkili, sık sık tartışıyor ve ayrılığın eşiğinde" detayını vermişti.

Son çıkan detaylarda ise Ronaldo'nun Georgina'nın sürekli alışveriş yapmasından rahatsız olduğu ve bunun aralarındaki sorunu büyüttüğü iddia edildi. Gazeteci Daniel Nascimento, Ronaldo'nun "Georgine gününü hep alışveriş merkezlerinde geçiriyor. Bu yüzden sinir bozucu oluyor. Sürekli harcıyor, harcıyor ve harcıyor, başka bir şey yapmıyor" dediğini aktardı.

8 yıldır beraber olan ancak evli olmayan çift, iki kız çocuğuna sahip. Ayrıca Ronaldo'nun önceki birlikteliğinden doğan 12 yaşında Cristiano Jr adında bir oğlu ve taşıyıcı anneden doğan Eva-Mateo ikizleri de var.

Ayrıca haberin detayında çiftin ayrılması halinde aralarında evlilik sözleşmesi olmamasına rağmen Ronaldo'nun Georgina'ya tazminat ödeyebileceği iddia edildi.Verilen bilgiye göre Georgina, 350 milyon euro tazminat alabilir.

Ronaldo ilişkisinin haricinde kariyer olarak da gerileme dönemindeç Avrupa futboluna veda eden Ronaldo, Al Nassr'dan rekor bir ücret kazanıyor ancak futbol olarak eski günlerinden uzak.

Arabistan'daki yerel liglerde başarısız olan Ronaldo'lu Al Nassr, 4 turnuvada da umduğunu bulamadı.Suudi ekibi Riyad Süper Kupası'ndan elendi, Suudi Süper Kupası'nı kaybetti, Suudi Kral Kupası'na veda etti ve ligde lider değil.

Yıllık kazancı 214 milyon dolara tekabül eden Ronaldo, ilk senesinde Al Nassr'a başarı getiremedi. Bireysel olarak 30 maçta 14 gol 4 asiste imza atan Ronaldo, 2025 yılına kadar Suudi ekibinde kalacak.