81 ilde uygulama: 716 düzensiz göçmen yakalandı 81 ilde uygulama: 716 düzensiz göçmen yakalandı
Antalya'nın 19 ilçesinde Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı mezarlıklar arasında gayrimüslimlerin defnedildiği 10 mezar alanı yer alıyor. Bu mezarlıklarda 2014 yılı itibarıyla 1000 civarında defin yapıldı. Kent merkezinde Uncalı'daki mezarlıkta 480 kabir kapasitesinin dolmasının ardından yabancılar 7 yıldır Kurşunlu Kent Mezarlığı'na defnediliyor. Alanya ilçesinde de Dinek'teki mezarlığın kapasitesi dolduğu için Cikcilli Mahallesi’ndeki mezarlığa defin yapılıyor. Alanya'da Mahmutlar'daki yabancı mezarlığında ise kapasitesinin dolmasıyla genişletme çalışmaları devam ediyor.

Kentte, yabancıların gömüldüğü mezarlıklarda geçen yıl 63 gayrimüslim, 143 yabancı uyruklu Müslüman olmak üzere 206 defin gerçekleştirildi. Defnedilenler arasında Alman, Rus ve İngilizler çoğunlukta yer alıyor. Önceki yıl ise 61 gayrimüslim olmak üzere 155 yabancı uyruklunun defni yapıldı. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş sonrası kente gelen yabancılar arasında vefat edenlerin ailelerinin genellikle defin için cenazeleri ülkelerine göndermeyi tercih ettiği öğrenildi.

Kentte yaşayan yabancıların son dönemde aile mezarlığına ilgisi arttı. Kentte geçen yıl 15 yabancı aile mezarlığı tahsis edildi. Aile mezarlığı satın alanların çoğunluğunun Almanlardan oluştuğu kaydedildi. Mezarlıklarda bugüne kadar yabancıya satılan aile mezarlığı sayısının ise 50 olduğu öğrenildi. Aile mezarlığı çift kişilik 60 bin lira, 4 kişilik mezarlık ise 120 bin liradan satılıyor.