Havaların daha da sıcaklamasıyla birlikte özellikle deniz kenarlarına uzak olan vatandaşlar sulama kanallarında serinlemeye başladı. Ancak yetkililerden bunun tehlikesine ilişkin açıklamalar geldi. 

DSİ 13.Bölge Müdürü Özhan Erdanışman, “Ölüme Yüzmeyin” diyerek vatandaşlara önemli bir uyarıda bulundu. Erdanışman sulama kanalarının yüzmek için yapılmadığını belirterek Antalya, Adana, Muğla, Burdur, Isparta, Karaman ve Mersin'deki vatandaşlarımızı uyardı.

Devlet Su İşleri 13. Bölge Müdürü Özhan Erdanışman, sıcakların artması dolayısıyla sulama kanalları, gölet ve barajlara girilmemesi konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu. Hava sıcaklarının iyiden iyiye arttığı bu günlerde vatandaşların serinlemek maksadıyla girdiği sulama kanalı ve göletlerin son derece ölümcül sonuçlar doğurabileceğini ifade eden DSİ 13. Bölge Müdürü Erdanışman, “Bu yapılar yüzmek ve serinlemek maksadıyla yapılmış yapılar değildir. Bu tesislerde her yıl yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetmektedir. Ölüme yüzmeyin” diyerek vatandaşlara uyarıda bulundu.

"AİLELER BU KONUDA TEBDİRLİ OLMALI" 

Sulama kanalları, gölet ve barajlarda yaşanabilecek üzücü olayların önüne geçmek için çocuklar ve gençlerin uyarılması gerektiğini dile getiren Müdür Erdanışman, “Bilhassa sulama kanallarımızdaki şiddetli akıntıya maruz kalan vatandaşlarımız her ne kadar iyi yüzücü olurlarsa olsunlar hayatlarını kaybedebilmektedirler. Vatandaşlarımız bu hususta dikkatli ve tedbirli davranmalı, aileler çocuklarımız ve gençlerimizi uyarmalıdır” diye konuştu.

"SU HAYATTIR, CAN ALMAMALI" 

Polis memuru dehşet saçtı! Eski kadın arkadaşını öldürüp erkek arkadaşını yaraladı Polis memuru dehşet saçtı! Eski kadın arkadaşını öldürüp erkek arkadaşını yaraladı

“Su hayattır, can almasın” diyerek açıklamasına devam eden Erdanışman, “Antalya Valiliği de konuyla ilgili olarak aldığı 2016/2 sayılı kararı ile DSİ su yapılarına girilmesini yasaklamış ve idari yaptırım cezası getirmiştir. Bizler DSİ olarak baraj, gölet ve sulama kanallarına uyarı levhaları yerleştirmek suretiyle ve billboard, afiş ve sosyal medya ile vatandaşlarımızı bilgilendirmekteyiz” şeklinde konuştu.