Altın fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Altın fiyatlarında dikkat çeken gelişme geldi. Altın fiyatları her geçen gün yeni rekorlara sahne oluyor. Ons altında önemli bir hareket olmasa da döviz kurlarındaki volatilitenin etkisiyle gram altın her gün yeni bir rekor kırmaya devam ediyor. Öte yandan altın ile ilgili uzman isimden kritik uyarı geldi. Vatandaşlara ellerindeki altın ve doları TL'ye çevirme tavsiyesinde bulunan uzman isimler döviz fiyatlarına müdahale geleceğini ifade etti.

Altın fiyatları hareketliliğini sürdürüyor. Yurt içinde gram altın fiyatları rekordan rekora koşuyor.

Küresel piyasalarda ABD ve AB'ye yönelik enflasyon endişeleri nedeniyle faiz artırımlarının devamı niteliğinde karar alınması beklenirken dolar da güç kazanıyor. Güçlenen dolar karşısında ons altın zayıflarken iç piyasadaki döviz kurlarındaki volatilitenin etkisiyle gram altın güçlenmeye devam ediyor.

ONS ALTIN YATAY SEYREDİYOR

Şu sıralar ons altın 1948 dolar seviyesinden işlem görüyor.

GRAM ALTIN REKOR KIRDI

Dünya pirinç dar boğazında! Fiyatların ateşi düşmüyor.. Türkiye’de randıman yüksek Dünya pirinç dar boğazında! Fiyatların ateşi düşmüyor.. Türkiye’de randıman yüksek

Gram altın ise dolardaki yükselişin etkisiyle rekor serisine bir yenisini daha ekledi. Şu sıralar gram altın 1459 liradan el değiştiriyor.

Öte yandan piyasa uzmanı İslam Memiş'ten altın ve dolar fiyatlarıyla ilgili çarpıcı bir yorum geldi.

Piyasalar 7 Haziran Perşembe günü adeta ateşlendi. Dolar/TL kuru 23 liraya Euro/TL ise 26 liraya dayandı. Seçim sonrasını bekleyen yatırımcı ise al-sat yapmak için sıraya girdi. Piyasa Uzmanı İslam Memiş’ten ise çok kazandıracak işlem geldi. Şimşek operasyonunu açıklayan Memiş, kâr ettirecek işlemi sosyal medya hesabından yayınladı.

Yatırımcının gözü kulağı piyasalar döndü. Döviz kurunun serbest bırakılmasıyla Euro 25 TL dolar ise 23 TL’yi gördü. Yatırımcının elindeki dövizleri sattıran İslam Memiş’ten operasyon açıklaması geldi.

DÖVİZDE ŞİMŞEK OPERASYONU

Twitter hesabından tüm mal varlıklarını bozduranlar için yılın 3. Operasyonunu tamamladıklarını belirten Memiş, “Destek için tüm varlıklarımızı TL’ye çevirdik. Yılın 3.operasyonunu yapmış olduk. Operasyonumuzun adı “Şimşek Operasyonu” Cesur yol arkadaşlarım var. “ dedi.

Gram altın fiyatı alış: 1.458,04 satış: 1.458,30

Çeyrek altın fiyatı alış: 2.383,00 satış: 2.452,00

Yarım altın fiyatı alış: 4.780,00 satış: 4.905,00

Tam altın fiyatı alış: 9.778,93 satış: 10.045,50

Cumhuriyet altını fiyatı alış: 9.836,00 satış: 9.985,00

ATA altın fiyatı alış: 9.174,30 satış: 9.408,26