BÜYÜK KAOS GELİYOR

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın da bu konuda uyarıda bulunduğunu belirten Memiş, ABD'nin nakit sıkıntısı çektiğini ve bu durumun finansal bir kaosa yol açabileceğini ifade etti. Memiş'e göre, haziran ayı başında ekonomik bir tufan kaçınılmaz görünüyor.

Yazısında, ABD'nin nakit sıkıntısıyla ilgili konuşmasının ibretlik olduğunu belirten piyasa uzmanı Memiş, ABD'nin bu durumu tüm dünyaya duyurduğunu ve 2023 sonuna kadar resesyonun kaçınılmaz olduğunu öngördü. Ayrıca, yıl sonuna kadar faiz indirimine başlanabileceğini ve küresel işsizlik sorununun artarak gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeleri zor durumda bırakacağını ifade etti.

ABD EKONOMİSİNDE ENDİŞE BÜYÜYOR

Memiş'e göre, bu durum bir projenin parçası ve büyük bir dönüşümün ardından kağıt paranın yerini dijital paraların alacağı bir "büyük sıfırlama"nın hedeflendiğini belirtti. Ayrıca, yapay zekaya karşı da uyarılarda bulundu.

En düşük memur maaşı 22 bin olursa 2024 zammı ne olur? En düşük memur maaşı 22 bin olursa 2024 zammı ne olur?

İslam Memiş'in değerlendirmelerine göre, ABD ekonomisinin içinde bulunduğu durum ve küresel etkileriyle ilgili endişeler bulunmaktadır. Ancak, ekonomik tahminler her zaman kesin olmayabilir ve farklı görüşler bulunabilir. Bu nedenle, bu bilgileri dikkate alırken başka kaynaklardan da bilgi edinmek önemlidir.