Merkez Bankası'ndan yeni KKM adımı! Merkez Bankası'ndan yeni KKM adımı!

Altın borcu olanlar bu yaz düğün planlayanlar kurun önü açıldı diyen İslam Memiş yeni altın tahmini yaptı - Altın fiyatlarında başlayan yükseliş serisi tüm hızı ile devam ederken adeta rekor serisi yaşanmıştı. 

Seçim öncesi dolar kuru ve altın fiyatlarında başlayan yükseliş seçim sonrası daha da hızlanarak rekordan rekora koşmaya başlamıştı. Seçimden sonra dolar kuru büyük bir hızla ilk olarak 20 TL barajını aşarken ardından başlayan yükseliş rekora koşmuş 23 TL barajı bile aşılarak 24 TL sınırını zorlamaya başlamıştı. 

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM NE, GRAM ALTININ FİYATI NE OLUR?

Küresel piyasalarda fiyatlamalar devam ederken Altın iç piyasada rekor üstüne rekor kırıyor. ABD ekonomisindeki enflasyon sorununun ortadan kalkmaması, dün açıklanan ABD işsizlik maaşı başvurularının yüksek gelmesi ve küresel diğer ekonomik sorunlar altını güçlendiriyor. Ons altının fiyatı yeniden yükselişe geçerken ons altının fiyatı 1.966 dolar seviyesini gördü. Gram altının fiyatı ise 1.478 TL seviyesi ile cepleri yaktı. 

İslam Memiş yaptığı açıklamasında "Dolar-TL kurundaki bu agresif yükselişlerle birlikte haliyle gram altın ve gümüş yukarı yönlü hareketini devam ettirdi. Kapalı Çarşı piyasasında gram altın 1494 lira seviyesinde. Bu seviyeler alınabilecek seviyeler değil. Tekrar 22 lira altına sarkan bir kur gördüğümüzde karşısına bakacağız. Muhtemelen 1450 lira seviyesinin altına sarkan bir kur karşımızda olacaktır.

Bu seviyeler alınabilecek seviyeler değil. Tekrar 22 lira altına sarkan bir kur gördüğümüzde karşısına bakacağız. Muhtemelen 1450 lira seviyesinin altına sarkan bir kur karşımızda olacaktır. Temmuz ayından sonra gram altın/TL kurunda yeni bir rekorlar bekliyor olacağım. Özellikle bu yıl 1550 lira beklentimiz. Seçimlerden önce bin 516 lira seviyesini gördü. 

Temmuz ayından sonra gram altın/TL kurunda yeni bir rekorlar bekliyor olacağım. Özellikle bu yıl 1550 lira beklentimiz. Seçimlerden önce bin 516 lira seviyesini gördü. Tekrar bu yıl için yukarı yönlü kırılabilir. Kurun önü açıldı. 1600 rakamlar sürpriz olmamalı. Kur 22 lira altına sarktığı zaman düğün yapacak, altın borcu olanlar, altın yatırımı yapacak vatandaşlarım için tekrar bir fırsat oluşacağını tahmin ediyorum" diyerek altın fiyatları hakkında rakamları verdi. 

NOT: İslam Memiş tarafından yapılan yorumlardan derlenmiş olup usakgundem.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir.