BURSA'DA yolun karşısına geçmeye çalışırken alkollü sürücünün çarpması sonucu hayatını kaybeden Fikriye Yeğit (56) ile torunu Zeynep Mira Güler'in (6) ailesi DHA'ya konuştu. Zeynep Mira Güler'in annesi, Fikriye Yeğit'in kızı Gamze Güler "Annem olay yerinde vefat etti. Kızım da yoğun bakımda 2 gün kaldıktan sonra vefat etti. Ben olayın sorumlusu kimse en ağır cezayı almasını istiyorum. Yavaş gitmiş olsaydı belki de bunlar olmayacaktı. Benim annem her şeyimdi. Yavrum daha 6 yaşındaydı. Nasıl geçecek bilmiyorum" dedi.

Fikriye Yeğit (56) ile torunu Zeynep Mira Güler (6) 26 Haziran Pazar sabahı, 2 günlüğüne İstanbul'dan Bursa'ya tatile gitmişti. 6 yaşındaki Zeynep denize girmek isteyince, annanesiyle birlikte Mudanya'ya gitti. Zeynep Mira ve anneanne Fikriye Yeğit'e Bursa Asfaltı Caddesi'nde, yolun karşına geçmeye çalıştığı sırada, ehliyetsiz ve alkollü sürücü Burak Ulga hakimiyetindeki otomobille çarptı. Fikriye Yeğit olay yerinde ölürken, 2 gün yoğun bakımda kalan Zeynep Mira Güler ise 28 Haziran'da hayatını kaybetti. Anneanne torunun ölümünden sonra konuşan anne Gamze Güler, "Ben olayın sorumlusu kimse en ağır cezayı almasını istiyorum. Yavaş gitmiş olsaydı belki de bunlar olmayacaktı" dedi.

"BENİM ANNEM HER ŞEYİMDİ, YAVRUM DAHA 6 YAŞINDAYDI"

Zeynep Mira'nın annesi, Fikriye Yeğit'in kızı olan Gamze Güler "Benim kardeşim doğum yapacaktı. Kızımı alarak, Bursa'ya onun yanına gitmek istediler. Biletlerini ben aldım. Pazar sabahı gitmişlerdi. Kazadan önce görüntülü aradılar konuştuk. Zeynepim çok denize gitmek istemiş, annem de onu denize götürmüş. 16.00 civarlarında karşıdan karşıya geçmek istemişler. O sırada kaza olmuş. Annem olay yerinde vefat etti. Kızım da yoğun bakımda 2 gün kaldıktan sonra vefat etti. Ben olayın sorumlusu kimse en ağır cezayı almasını istiyorum. Yavaş gitmiş olsaydı belki de bunlar olmayacaktı. Benim annem her şeyimdi, yavrum daha 6 yaşındaydı. Nasıl geçecek bilmiyorum" dedi.