Deprem bölgesinde çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidarın seçimleri 14 Mayıs’ta yapacağını düşündüğünü söyleyerek, “Ertelemeyi düşündüler ama lehlerine olmayacağını anladıkları anda bir an önce yapalım demeye başladılar. Bülent Arınç’a da bu yüzden şimdi kızıyorlar” dedi.

Akşener, 2 Mart’taki altılı masa toplantısının en önemli konusunun ortak aday olacağını söyledi. İYİ Parti lideri, ortak aday konusunda halen aynı noktada olduğunu söyledi.

Habertürk’ten Fatih Altaylı’ya konuşan Akşener, “Ben konuşunca bozguncu muamelesi görüyorum. Kimseye saygısızlık etmeden, kimseyi kırmamaya çalışıyorum. Ama ne desem kabahat oluyor. Bu yüzden konuşmayacağım. Çünkü bu iktidardan Türkiye’yi kurtarmayı, sizin kızınızın, benim oğlumun, milyonlarca evladımızın güzel bir geleceği olmasının başka çaresi yok. Bunun için susuyorum” diye konuştu.

‘ADAY KONUSUNDA AYNI NOKTADAYIM’

Adaylık konusunda aynı noktada olduğuna dikkat çeken Akşener, “Ama şunu bilin. Ben sizinle program yaptığımız gün nerede duruyorsam aynı yerde duruyorum. Türkiye’deki milyonlarca insan nerede duruyorsa orada duruyorum. Milyonlarca genç ne diyorsa, ben onların taleplerini duyuyor ve onu seslendiriyorum. Ama konuşmayacağım” ifadelerini kullandı.

AK Parti Meclis Üyesi Şeyma Aktaa'nın Akşener çıkışı çok konuşulur: Masadan ayrıldığında edilen küfürlere çok üzüldüm AK Parti Meclis Üyesi Şeyma Aktaa'nın Akşener çıkışı çok konuşulur: Masadan ayrıldığında edilen küfürlere çok üzüldüm

İktidarın seçimleri 14 Mayıs’ta yapacağını düşünen Akşener, “Ertelemeyi düşündüler ama lehlerine olmayacağını anladıkları anda bir an önce yapalım demeye başladılar. Bülent Arınç’a da bu yüzden şimdi kızıyorlar” dedi.