• BIST 107.921
 • Altın 153,999
 • Dolar 3,8353
 • Euro 4,5054

  Akıllı sayaç kavgayı bitirdi

  03.09.2008 12:32
  Köşk'te Belediye tarafından geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan akıllı su sayacı sayesinde ilçede kiracı-ev sahibi kavgaları ortadan kalktı.
  Akıllı sayaç kavgayı bitirdi
  Akıllı sayaç kavgayı bitirdi Akıllı sayaç kavgayı bitirdi Akıllı sayaç kavgayı bitirdi

  Köşk İlçesi'nde Belediye tarafından geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan akıllı su sayacı sayesinde ilçede kiracı-ev sahibi kavgaları ortadan kalktı. Aydın'da bu sisteme ilk geçen belediye olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Yalçın Taç, her aboneye 5 ton imtiyaz hakkı tanıdıklarını, bu imtiyaz sayesinde de kimsenin olmadık bir zamanda suyunun kesilmediğini söyledi.
  Türkiye'de halkına en ucuza su hizmeti veren belediyelerden birinin Köşk Belediyesi olduğunu ve hatta bu nedenle soruşturma bile geçirdiğini kaydeden Köşk Belediye Başkanı Yalçın Taç, bu sistem ile hem vatandaşın hem de belediyenin daha rahat olduğunu söyledi. Ön ödemeli su sayacı kontör yükleme sisteminin vatandaşa da büyük kolaylık sağladığını kaydeden Belediye Başkanı Yalçın Taç, "Köşk Belediyesi olarak su sayaçlarında geçtiğimiz yıl kartlı sayaç sistemine geçtik. Akıllı, kontaksız kartlı su sayacı, su tüketimini elektronik olarak kontrol ederek abone su sayacı ile belediyemiz arasında karşılıklı bilgi alış verişini güvenli elektronik bir ortamda yapılmasını sağlıyor. Abone istediği an kullandığı su miktarını, kalan kredi miktarı bilgilerini sayacından okuyup izleyerek kontrol ve denetim özgürlüğüne sahip. Abone kartına yükleyeceği ücret kadar su kullanacak, hatalı su saati okumaları ortadan kalkmış oldu. Sistem hem belediye için hem de vatandaşımız çok iyi oldu" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim