Akbank müşterileri bu sabah mobil bankacılık işlemlerinde hatayla karşılaştı. Konuyla ilgili Akbank'tan arızanın giderildiğine dair açıklama yapıldı.

Türkiye'nin bankacılık devlerinden Akbank'ta bu sabah itibarıyla mobil uygulama sisteminde yavaşlama meydana geldi. Akbank'ta gerçekleşen hizmet kesintisi, sosyal medyada da gündem oldu. Kullanıcıların yüzlerce tweet atması sonrası "Akbank" etiketi Twitter'da en çok konuşulanlar arasına girdi.

Sosyal medya kullanıcıları, tam da Kurban Bayramı tatili öncesinde böyle bir durumun yaşanmasına tepki gösterdi. Arıza nedeniyle işlem yapamayan müşteriler mağduriyet yaşıyor. Konuyla ilgili Akbank'tan açıklama geldi ve arıza giderildi.

'YOĞUNLUK NEDENİYLE AKSAMA YAŞIYORUZ'

Tepkiler sonrasında bankanın sosyal medya hesabından bir açıklama yapıldı. Metinde "Sistemlerimizde yoğunluk nedeniyle yavaşlama ve aksamalar yaşıyoruz. Tüm birimlerimiz konuyla ilgili çalışmakta olup sürece dair bilgilendirme yapmaya devam edeceğiz. Yaşadığınız aksaklıktan dolayı özür dileriz." denildi.

İKİNCİ DUYURU YAPILDI

Bu açıklamanın ardından banka tarafından bir duyuru daha yapıldı. Paylaşımda "Bankamızın mobil bankacılık kanalında yaşanan yavaşlama ve aksamalar devam ediyor. Tüm birimlerimiz konuyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Müşterilerimizin EFT işlem süresi 16.00'ya kadar uzatılmıştır. Yaşanan aksaklıktan dolayı tekrar özür dileriz" ifadeleri yer aldı.

ARIZA GİDERİLDİ

Banka ardından sorunun giderildiğini belirterek şu açıklamayı yaptı: "Bankamızın mobil kanalında yaşanan yavaşlama ve aksama giderilmiştir. Bugün saat 17.00’ye kadar olan EFT işlemlerinizi ve tüm bayram boyunca 5 bin TL’ye kadar olan diğer banka para transfer işlemlerinizi gerçekleştirebileceğinizi hatırlatırız. Yaşanan aksaklıktan dolayı tüm müşterilerimizden özür dileriz."